Σάββατο, 02 Ιουλίου 2022

Εντυπωσιακός Βύζας με πρωταγωνιστή του Κενδριστάκη 7-0 τον Αστέρα Περάματος

Κυριακή, 22 Μαϊος 2022 19:27 Γράφτηκε από

Καταιγιστική η ομάδα των Μεγάρων διέλυσε 7-0 τον Αστέρα Περάματος πέτυχε την πρώτη της νίκη στα μπαράζ ανόδου και έφτασε τους 5 βαθμούς.

Αφιονισμένος ήταν κόντρα στον Αστέρα Περάματος ο Βύζας Μεγάρων ο οποίος επικράτησε της ρεθυμνιώτικης ομάδας με 7-0 στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των αγώνων μπαράζ για άνοδο στην Γ΄εθνική . Αυτή ήταν η πρώτη νίκη του Βύζαντα ο οποίος έφτασε τους 5 βαθμούς με 1 νίκη, δυο ισοπαλίες και μια ήττα. Αντίθετα για τον Αστέρα ήταν η τρίτη ήττα σε τέσσερα ματς μένοντας στους 3 βαθμούς.

Ο Βύζας ήταν καταιγιστικός και είχε καθαρίσει την υπόθεση νίκη από το πρώτο ημίχρονο όταν και προηγήθηκε με 3-0, ενώ στην επανάληψη ακολούθησαν ακόμα τέσσερα γκολ με τον Αστέρα να δείχνει ανήμπορος να αντιδράσει. Οι Μεγαρίτες άνοιξαν το σκορ στο 19΄με τον Στρατιδάκη, ενώ ακολούθησαν δυο γκολ του Κενδριστάκη στο 34′ και το 44′.

Στο β’ μέρος ίδιο σκηνικό με τον Βύζαντα να μπαίνει και πάλι δυναμικά στο ματς και να σκοράρει δυο φορές μέσα σε 9 λεπτά. Στο 49′ με τον Στρατιδάκη που σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του γκολ, και στο 54′ με τον Καραγιάννης. Το 6-0 έγινε στο
66′ με δράστη τον Ατματζίδη, ενώ στο 70′ ο Σαχόλι έγραψε το τελικό 7-0.