Δευτέρα, 08 Αυγούστου 2022

Άλογο Μαλεβιζίου - Δίας 0-2: Γουργούλας και Κεγιαδάκης υπέγραψαν την επιστροφή στην Α2 ΕΠΣΗ!

Κυριακή, 05 Ιουνίου 2022 20:26 Γράφτηκε από

Την άνοδο στην Α2 ΕΠΣΗ πανηγύρισε ο Δίας, ο οποίος επικράτησε του Αλόγου Μαλεβιζίου στο Λίντο με 2-0 και πήρε το τελευταίο εισιτήριο.

Ο Γουργούλας ήταν αυτός που άνοιξε τον δρόμο για την άνοδο για τον Δία στο 57', ενώ ο Κεγιαδάκης με γκολ λίγο πριν την συμπλήρωση των 90' έγραψε το 2-0 εκμεταλλευόμενος την κακή θέση του Κατσελή.

Καλύτερες φάσεις για τον δευτεραθλητή της Β1 ΕΠΣΗ, ωστόσο και το Άλογο Μαλεβιζίου είχε την ευκαιρία να πάρει εκείνο το προβάδισμα με τη απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πατεράκη να καταλήγει στο δοκάρι της εστίας του Αλνάσαν.

Στιγμές αργότερα ο Γουργούλας μετά από κόρνερ του Τσιριντάνη έγραψε το 1-0 στο 57', καθώς ο Πατεράκης σε μία ακόμη στιγμή για τους τυπικά γηπεδούχους δεν μπόρεσε να νικήσει τον Αλνάσαν με σουτ, με τον τερματοφύλακα του Δία να αποκρούει.

Το Άλογο Μαλεβιζίου διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι που δεν δόθηκε σε χέρι αμυντικού του Δία στο 63'.

Στο 89' ο Κεγιαδάκης με πλασέ είδε εκτός εστίας τον Κατσελή και πλάσαρε υποδειγματικά για το 2-0.

Στο 90' ο Ζερβός άφησε το Άλογο Μαλεβιζίου να ολοκληρώσει την αναμέτρηση με 10 παίκτες καθώς δέχθηκε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα από τον Βισκαδούρο.

Το φιλμ του αγώνα:

1' Σέντρα στο ματς!

7' Προβολή του Γούργουλά μέσα από την περιοχή, δεν κινδυνεύει ο Κατσελής.

23' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Δία! Εκτέλεση φάουλ Τσιριντάνη απέκρουσε ασταθώς ο Κατσελήςς και στο ριμπάουντ ο Αποστολάκης με προβολή την έστειλε ψηλά άουτ.

42΄Χαμένη ευκαιρία με Τσιριντάνη για τον Δία απέκρουσε σωτήρια ο Κατσελής.

44' Σουτ του Αποστολάκη μέσα από την περιοχή ψηλά άουτ.

48' Δοκάρι για το Άλογο! Εκτέλεση φάουλ του Πατεράκη, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Αλνάσαν!

57' Γκοοοοολ για τον Δία, 0-1!

63' Φωνάζουν για πέναλτι από το Άλογο Μαλεβιζίου, σε χέρι του αμυνόμενου του Δία μετά από σουτ του Ζερβού, ο Βισκαδούρος είπε να συνεχιστεί το ματς.

80' Μακρινό σουτ του Πατεράκη αποκρούει με δυσκολία ο Αλνάσαν.

82' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία με κεφαλιά Κεγιαδάκη από την μικρή περιοχή, άουτ.

87' Εκτέλεση φάουλ Πατεράκη μπλόκαρε ο Αλνάσαν.

89' Γκοοοολ για τον Δία, 0-2! Ο Κεγιαδάκης είδε εκτός εστίας τον Κατσελή και πλάσαρε στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

90'΄Δεύτερη κίτρινη στο Ζερβό, με 10 παίκτες το Άλογο.

90' Τέλος αγώνα.

Άλογο Μαλεβιζίου (Μάικ Παρθενάκης): Κατσελής, Γκούφας, Περάκης, Χριστοδουλάκης, Ζερβός, Χαλκιαδάκης, Σημαιάκης , Πατεράκης, Συνολάκης (65' Χριστοδουλάκης), Ζερβός Γ (65' Σηφάκης)., Γιαννακάκης

Δίας (Σταύρος Τρανταλίδης): Αλνάσαν, Κάββαλος, Σάλιακας, Φραγκιαδάκης, Γουργούλας, Ανδρεαδάκης, Κυπαράκης, Αποστολάκης, Κεγιαδάκης, Τσιριντάνης, Φιράνι