Τετάρτη, 18 Μαϊος 2022

Ποδαρικό με το δεξί...και 5η σερί νίκη η Τύλισος 0-2 το Ασήμι!

Σάββατο, 15 Ιανουαρίου 2022 17:06 Γράφτηκε από

Σπουδαίο διπλό απέσπασε η Τύλισος στο Ασήμι με σκορ 0-2 και βρέθηκε προσωρινά μόνη στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Α2 ΕΠΣΗ στον 2ο όμιλο.

Η ομάδα του Μαλεβιζίου έκανε ποδαρικό με το δεξί για το 2022 και συνέχισε την αήττητη, ανοδική της πορεία, πετυχαίνοντας την 5η σερί νίκη!

Το παιχνίδι χαρακτηρίστηκε από τις δυνατές μονομαχίες.

Δύο φάσεις αξίζουν αναφοράς στο πρώτο ημίχρονο και ανήκουν στους γηπεδούχους με τους Τσαφαντάκη και Σαριδάκη να είναι οι πρωταγωνιστές.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Τύλισος ανέβασε στροφές και στο 65΄κατάφερε να πετύχει το 0-1, με κοντινό πλασέ του Μανιούδη.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Βανγκέλι με ατομική προσπάθεια και πλασέ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

Διαιτησία: Γαρεφαλάκης Κ., Βισκαδούρος Α., Μαστορίδης Δ.
(Παρατηρητής: Μπαστάκης Αριστοτέλης)

Ασήμι: Ντάγκινης, Σαριδάκης, Χατζηπαυλίδης Αλ., Ξαφέρι, ΑβανΊδης, Σφακιανάκης Κ., Χατζηπαυλίδης Α, Ανδρεαδάκης, Χατζάκης Τσαφαντάκης Κ. , Στεφανάκης.
Τύλισος: Μακαρώνας, Μυκωνιάτης, Ευριπίδου, Καβάθη, Παπάζογλου, Βανγκέλι, Μανιαδάκης, Κεφάκης Κ., Μανιούδης Δ., Παγκαλάκης Γ. , Αμαραντίδης.