Πέμπτη, 01 Δεκεμβρίου 2022

«Ματσάρα» στην Γέργερη με νικητή τον Ρούβα!

Σάββατο, 20 Αυγούστου 2022 20:15 Γράφτηκε από

Απίστευτο παιχνίδι έγινε στην Γέργερη σήμερα το απόγευμα, με τον Ρούβα να κάνει το 3x3 στα φιλικά προετοιμασίας του και να επικρατεί με 4-3 της Δαμάστας!

Με ιδανικό τρόπο ξεκίνησε το παιχνίδι για τους γηπεδούχους, οι οποίοι άνοιξαν το σκορ με τον Περογαμβράκη στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.

Η Δαμάστα έψαξε άμεσα τρόπο να αντιδράσει και τον βρήκε, με τον Νεκτάριο Τζουβάρα να ισοφαρίζει σε 1-1 και σαν να μην έφτανε αυτό ο Κλαπάκης έκανε το 1-2 λίγα λεπτά πριν την λήξη του πρώτου 45λεπτου.

Ο Ρούβας μπήκε με διάθεση στο δεύτερο ημίχρονο, ισοφαρίζοντας με τον Τσατσάκη σε 2-2, ενώ την ανατροπή στην ανατροπή ολοκλήρωσε ο Χριστοφοράκης λίγα λεπτά αργότερα κάνοντας το 3-2!

Οι ποδοσφαιριστές του Μάκη Λυκούδη δεν είχαν διάθεση να αφήσουν το παιχνίδι και έτσι βρήκαν ξανά τρόπο να ισοφαρίσουν, με τον Μηναδάκη να κάνει το 3-3.

Την τελευταία λέξη στο παιχνίδι, την «είχε» ο Ηρακλής Απλαδάς, ο οποίος πέντε λεπτά πριν το τέλος έκανε το 4-3, διαμορφώντας και το τελικό σκορ.

Ρούβας (Ν. Τσερεβελάκης): Ζερβός, Περιβολάρης, Καλεμάκης, Τσατσάκης, Χαλκιαδάκης, Ζερβός Μ., Απλαδάς, Ξημεράκης Αγγ., Ντέτσικας, Χριστοφοράκης, Περογαμβράκης

Αγωνίστηκαν και οι: Ξημεράκης, Αβραάμ, Μαστραχάς, Φουκάκης, Παπαγιαννάκης

Δαμάστα (Μ. Λυκούδης): Πουλάκης, Αποστολάκης, Ερμάλ, Λαμπράκης, Πεταλάκης, Κόκκινος, Κοσμάς, Κλαπάκης, Τζουβάρας, Στρατηγάκης Ν., Ταμπάκης

Έπαιξαν και οι: Δομοσίδης, Ανυφαντάκης, Μυφτάρι, Δεληγιαννάκης, Μηναδάκης, Στρατήγης, Κουτσοποδιώτης, Σερλιδάκης, Χαραλαμπάκης