Πέμπτη, 01 Δεκεμβρίου 2022

Ρούβας - Φαιστός 3-0: 2x2 στα φιλικά για την ομάδα της Γέργερης!

Τετάρτη, 17 Αυγούστου 2022 19:42 Γράφτηκε από

2 στα 2 στα φιλικά για τον Ρούβα που επικράτησε της Φαιστού στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας των δύο ομάδων στην Γέργερη.

Η ομάδα του Νίκου Τσερεβελάκη κέρδισε και στο δεύτερο φιλικό της προετοιμασίας της, απέναντι στη Φαιστό του Γιάννη Νικολιδάκη σε μία αναμέτρηση που δίηρκησε 70 λεπτά.

Ο Ρούβας άνοιξε στο ημίωρο το σκορ με τον Τσατσάκη για να γράψει το 1-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Οι πρωταθλητές με την έναρξη του δευτέρου μέρους ανέβασαν κι άλλο την απόδοση τους, φτάνοντας στο 2-0 με τον Άγγελο Ξημεράκη στο 50'.

Ο ίδιος παίκτης κατάφερε να σημειώσει και δεύτερο γκολ στις τελευταίες στιγμές του παιχνιδιού διαμορφώνοντας το τελικό 3-0 κόντρα στη Φαιστό.

Με επιτυχία στέφθηκε και το δεύτερο φιλικό για την ομάδα της Γέργερης, ενώ η Φαιστός υπέστη την πρώτη της ήττα μετά την ισοπαλία με την Μοίρες χωρίς τέρματα, σε ένα ματς που οι δύο προπονητές, δοκίμασαν σχήματα και παίκτες ενόψει της έναρξης των πρωταθλημάτων.