Τρίτη, 28 Ιουνίου 2022

Πετούσε «φωτιές» στο δεύτερο ημίχρονο ο Ρούβας, 5-0 τον Άγιο Δημήτριο

Κυριακή, 08 Μαϊος 2022 20:00 Γράφτηκε από

Ο Ρούβας πετούσε φωτιές στο δεύτερο ημίχρονο και επικράτησε 5-0 του Αγίου Δημητρίου στις Δαφνές για την 8η αγωνιστική των play-off του 2ου Ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ.

Θεαματική αλλαγή από το ένα ημίχρονο στο άλλο από τους παίκτες του Νίκου Τσερεβελάκη και με τους Κοσμαδάκη, Ξημεράκη Α., Εμπραχίμ, Μιχελουδάκη να σκοράρουν από ένα τέρμα θριάμβευσαν στο ντέρμπι με τον Άγιο Δημήτριο παίρνοντας τη νίκη με 5-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο σημειώθηκαν και τα 5 γκολ της ομάδας της Γέργερης. Στο 50' ο Κοσμαδάκης άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, με πλασέ μέσα από την περιοχή, ενώ δεν άργησε να έρθει και το 2-0 με τον Ξημεράκη να σκοράρει και εκείνος με σουτ μέσα από την περιοχή.

Μέχρι το 70' ο Ρούβας κατάφερε να πετύχει τρία ακόμη τέρματα για να φτάσει τον δείκτη του σκορ στο 5-0.

Στο 63΄ο Εμπραχίμ έγραψε με σουτ μέσα από την περιοχή το 3-0, για να έρθει ο Μιχελουδάκης να κάνει με προβολή το 4-0 στο 66'.

Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Φουρναράκης, προσθέτοντας και το δικό του όνομα στη λίστα των σκόρερ στο 70'.

Ρούβας (Νίκος Τσερεβελάκης): Ζερβός, Χαλκιαδάκης, Σαμόλης, Ξημεράκης Ι., Πρόφτη, Κοκολάκης, Εμπραχίμ, Κοσμαδάκης, Ξημεράκης Α., Μαυρογιαννάκης, Μαστραχάς

Άγιος Δημήτριος: Παπαδάκης, Σαλούστρος, Κορνάρος. Μιχαηλίδης, Μιχελακάκης, Μανίδης, Χουδετσανάκης, Γκαγκάκης, Νόκου, Κούπε, Κοτέλης