Τετάρτη, 18 Μαϊος 2022

Αποτελεσματικότατος Ρούβας πήρε τη νίκη με «πεντάρα» κόντρα στην Παλιανή!

Κυριακή, 12 Δεκεμβρίου 2021 18:02 Γράφτηκε από τον

Νίκη με πέντε τέρματα για τον απίστευτα αποτελεσματικό Ρούβα κόντρα στην Παλιανή - Χατ-τρικ ο Κοσμαδάκης

Τη νίκη και το τρίποντο πήρε στην έδρα της Παλιανής ο Ρούβας με σκορ 0-5 σε ένα παιχνίδι όπου το σκορ δεν αντικατοπτρίζει ακριβώς την εικόνα του παιχνιδιού καθώς η ομάδα της Γέργερης ήταν φοβερά αποτελεσματική, και κυρίως ο Κοσμαδάκης που πέτυχε χατ-τρικ, και γι’ αυτό πήρε τόσες διαστάσεις το σκορ.

Από την άλλη οι γηπεδούχοι είχαν και εκείνοι τις στιγμές τους, όμως δεν μπόρεσαν να σκοράρουν σε κάποια από αυτές με αποτέλεσμα να έρθει αυτό το σκορ στο τέλος.

Στην αρχή η Παλιανή φάνηκε απειλητική και έχασε δύο πολύ καλές στιγμές με τους Βιτσαρά και Φουντουλάκη να μην βρίσκουν δίχτυα στο 10’ και στο 15’ αντίστοιχα από πλεονεκτικές θέσεις.

Αντίθετα ο Ρούβας ήταν εύστοχος στην δική του καλή στιγμή και άνοιξε το σκορ με μακρινό σουτ του Βόντα στο 25’ μετά από λάθος του Ζαϊμάκη.

Λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους οι φιλοξενούμενοι έφτασαν και σε δεύτερο τέρμα με τον Μιχελουδάκη με σουτ εκτός περιοχής.

Στην επανάληψη ο Ρούβας ανέβασε την απόδοση του και με την ψυχολογία στα ύψη από τα δύο πρώτα τέρματα κατάφερε να φτάσει σε τρία ακόμη μέχρι την λήξη του παιχνιδιού και μάλιστα με σκόρερ τον ίδιο παίκτη!

Ο λόγος για τον Κοσμαδάκη, ο οποίος σκόραρε από θέση τετ-α-τετ στο 55’, μετά από κόψιμο του Κουτάντου στο 75’ και εκ νέου από θέση τετ-α-τετ στο 80’ για το τελικό 0-5, φτάνοντας εκείνος το χατ-τρικ!

Από την άλλη οι γηπεδούχοι στην επανάληψη απείλησαν τρεις φορές με τον Βιολάκη, ο οποίος όμως δεν κατάφερε να βρει στόχο.

Παλιανή: Ζαϊμάκης (50’ λ.τρ. Τυράκης), Πλούσος, Πουτουλάκης Χρ., Οικονομάκης Γ., Καστιδάκης, Κεφαλάς, Σπυνθουράκης, Οικονομάκης Κ., Φουντουλάκης Σ. (46’ Βιολάκης), Στρατηδάκης, Βιτσαράς

Ρούβας: Ζερβός, Βόντας, Μαυρογιαννάκης (75’ Μουτσάκης), Φάκας (75’ Γούλας), Μητρόπουλος (35’ λ.τρ. Σινάνη), Σείχ, Χαλκιαδάκης, Ξημεράκης Αγγ., Μιχελουδάκης (75’ Φουρναράκης), Σαμόλης (65’ Κουτάντος), Κοσμαδάκης