Παρασκευή, 21 Ιανουαρίου 2022

Εξάρα για τον Ρούβα απέναντι στο Ασήμι με χατ - τρικ Μιχελουδάκη!

Κυριακή, 21 Νοεμβρίου 2021 18:53 Γράφτηκε από τον

Σε καταπλητική μέρα βρέθηκε ο Ρούβας, ο οποίος επικράτησε με χαρακτηριστική ευκολία του Ασημίου, με το εκκωφαντικό 6-2 για την 7η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ!

Πραγματοποιώντας ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, ο Ρούβας ευτύχησε να προηγηθεί από πολύ νωρίς, καθώς ο Μιχελουδάκης με κεφαλιά έπειτα από φάουλ του Άγγελου Ξημεράκη άνοιξε το σκορ.

Στα μέσα του πρώτου μέρους, ο Γιάννης Ξημεράκης σούταρε, η μπάλα έφτασε στον Άγγελο Ξημεράκη ο οποίος μοίρασε μία ακόμα ασίστ, αυτήν την φορά στον Κοσμαδάκη ο οποίος πλάσαρε για το 2-0.

Κλείνοντας ιδανικά το πρώτο ημίχρονο, ο Μιχελουδάκης με πλάσε έγραψε το 3-0 κλειδώνοντας την νίκη για τον Ρούβα από νωρίς.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως και το πρώτο, με τον Κοσμάδακη να σερβίρει στον Μιχελουδάκη ο οποίος με κεφαλιά έκανε το 4-0!

Το Ασήμι εκμεταλλεύτηκε ένα κακό δεκάλεπτο του Ρούβα, και κατάφερε να μειώσει άμεσα σε 4-2.

Στην συνέχεια, η είσοδος του Σινάνι έδωσε ξανά επιθετική πνοή στον Ρούβα, κερδίζοντας πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Πρίφτης για το 5-2, με τον Σινάνι λίγο πριν την συμπλήρωση του 90λέπτου να γράφει το τελικό 6-2, ανεβάζοντας ακόμα περισσότερο τον Ρούβα την βαθμολογία.

Ρούβας (N. Τσερεβελάκης): Ζερβός (40' λ.τ. Μαστραντωνάκης),  Βόντας (25' λ.τ. Κουτάντος), Μαυρογιαννάκης, Φάκας, Μητρόπουλος (70' Χαλκιαδάκης), Ξημεράκης Γ., Σείχ, Μιχελουδάκης (70' Φουρναράκης), Ξημεράκης Α. (70' Σινάνι), Πρίφτης, Κοσμαδάκης.

Ασήμι (Ν. Φανουράκης): Ντάγκινης, Σαριδάκης, Αβανίδης, Κουτεντάκης, Σφακιανάκης, Χατζηπαυλίδης Α., Ανδρεαδάκης,  Χατζηκωσταντίνου, Χατζάκης, Στεφανάκης, Τσαφαντάκης.