Σάββατο, 04 Δεκεμβρίου 2021

Πέρασε... άνετος και ωραίος ο Ρούβας από τα Ανώγεια (1-5)

Κυριακή, 10 Οκτωβρίου 2021 18:51 Γράφτηκε από τον

Τεράστιο διπλό στα Ανώγεια επί του Αετού πήρε ο Ρούβας επικρατώντας 1-5 στην πρεμιέρα του 2ου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ.

Η ομάδα του Νίκου Τσερεβελάκη, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, έβγαλε ποδοσφαιρικό θράσος και με μεγάλη εμφάνιση κατάφερε να φύγει με σπουδαίο διπλό από τα Ανώγεια για την 1η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ.

Μόλις στο 17' ο Παγκαλάκης νίκησε το Ζερβό, με σουτ που χτύπησε και στο δοκάρι για το 1-0. Άμεση ήταν η απάντηση όμως από πλευράς της ομάδας της Γέργερης που ισοφάρισε σε 1-1 με προβολή του Μιχελουδάκη.

Μάλιστα το συγκρότημα του Νίκου Τσερεβελάκη κατάφερε να φέρει τα πάνω-κάτω στην αναμέτρηση με τον Άγγελο Ξημεράκη να εκμεταλλεύεται με τον καλύτερο τρόπο το πέναλτι που κέρδισε για το 1-2 στο 30.

Δέκα λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης, ο Σινάνι εκμεταλλεύτηκε το τραγικό λάθος του Καπετανάκη, κλέβοντας του τη μπάλα, πλασάροντας ψύχραιμα για το 1-3 στο 55'.

Λίγο μετά την συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού και συγκεκριμένα στο 62' ήταν η σειρά του Κοσμαδάκη να σκοράρει έπειτα από ασιστ του Σεΐκ για να φτάσει τον δείκτη του σκορ στο 1-4.

Ο Ρούβας δεν σταμάτησε να δημιουργεί ευκαιρίες και με ατομική ενέργεια του Σινάνι και πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 1-5, κάνοντας εκπληκτικό ξεκίνημα στην πρεμιέρα της Α2 ΕΠΣΗ.

Αντίθετα μία βαριά ήττα για το συγκρότημα του Χρήστου Καλομοίρη, που δεν μπόρεσε με τους Παγκαλάκη και Νύκταρη να μειώσει κατά τη διάρκεια του αγώνα, με αποτέλεσμα να ξεκινήσει με όχι και με τον καλύτερο τρόπο τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις

Οι συνθέσεις:

Αετός Ανωγείων (Χρήστος Καλομοίρης): Καπετανάκης, Μέμμος, Κονιός Γ (Κεφαλογιάννης) Μπινιχάκης (88 Ξυλούρης Μ) , Ανδρικάκης,Ξυλούρης Δ (Σπαχής Α), Νύκταρης, Βιτώρος, Παγκαλάκης (91 Χαλκιαδάκης), Αεράκης (52 Σπαχής Μ)

Ρούβας (Νίκος Τσερεβελάκης): Ζερβός, Βόντας (82 Φουρνάρακης, Χαλκιαδάκης,Φάκας, Μητρόπουλος,Ξημεράκης Γ,Ξημεράκης Α (65 Κουτάντος), Σαμόλης(50 Κοσμαδάκης), Πρίφτης, Μιχελουδάκης (50 Σινάνι) , Μαστραχάς (50 Σείχ)