Κυριακή, 24 Οκτωβρίου 2021

Χορταστική ισοπαλία για Ρούβα και Ασίτες!

Κυριακή, 05 Σεπτεμβρίου 2021 20:07 Γράφτηκε από

Σε ένα απο τα ελάχιστα φιλικά παιχνίδια που πραγματοποιηθήκαν σήμερα, οι Ασίτες υποδέχτηκαν τον Ρούβα σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τις Ασίτες, με τον Κοζορώνη να ανοίγει το σκορ.

Ο Ρούβας στην συνέχεια ανέβασε ρυθμούς, με τον Μαστραχά να ισοφαρίζει με πέναλτι σε 1-1, ενώ στο 25' ο Μιχελουδάκης με σούτ εκτός περιοχής έδωσε το προβάδισμα στο συγκρότημα του Νίκου Τσερεβελάκη.

Ο σύλλογος της Γέργερης δεν σταμάτησε εκεί με τον Πρίφτη με εκπληκτικό ψαλίδι να κάνει το 1-3 λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου!

Στο δεύτερο μισό, οι Ασίτες πήραν πλήρως τον έλεγχο του ματς με τον Δ. Αναστασάκη να μειώνει σε 2-3 αναπτερώνοντας το ηθικό των κιτρινοπράσινων.

Τελικά, η ισοφάριση για τις Ασίτες ήρθε στα τελευταία λεπτά, με τον Κοπιδάκη να ισοφαρίζει σε 3-3.

Ενα φιλικό συμπερασμάτων και για τους δύο προπονητές, που διαθέτουν δύο από τα καλύτερα ρόστερ της Α2 ΕΠΣΗ.