Τρίτη, 06 Δεκεμβρίου 2022

Φιλικό «ξεμούδιασμα» με νίκη για την Παλιανή απέναντι στον Ζαρό

Σάββατο, 20 Αυγούστου 2022 10:35 Γράφτηκε από

Το πρώτο τους φιλικό προετοιμασίας ενόψει της νέας σεζόν έδωσαν χθες το απόγευμα Ζαρός και Παλιανή, με την ομάδα του Φραγκίσκου Ποτηράκη να επικρατεί με 0-1.

Και οι δύο ομάδες ήταν αρκετά επιβαρυμένες από τις συνεχόμενες προπονήσεις της προετοιμασίας, καθώς φάνηκε ότι τα πόδια των ποδοσφαιριστών ήταν «βαριά».

Παρόλαυτα, η Παλιανή στο πρώτο 40λεπτο είχε κάποιες καλές στιγμές με Φουντουλάκη και Ζαϊμάκη, ενώ ο Ζαρός απείλησε με Αλμπαντάκη και Ρομπάκη.

Στο δεύτερο μέρος, οι δύο ομάδες προχωρούσαν σταδιακά σε αλλαγές, κάτι που δεν επέτρεψε στο παιχνίδι να έχει σταθερό ρυθμό, με την Παλιανή να βρίσκει το γκολ της νίκης στο 65ο λεπτό, όταν ο Οικονομάκης έπιασε την κεφαλιά έπειτα από κόρνερ και την έστειλε στα δίχτυα του Ζαρού.

Οι δύο ομάδες πλέον θα ξεκουραστούν και θα απολαύσουν διήμερο ρεπό, επιστρέφοντας στις προπονήσεις από Δευτέρα.