Κυριακή, 26 Ιουνίου 2022

Περίπατος για την Παλιανή στη Βαγιά (1-5)

Κυριακή, 15 Μαϊος 2022 19:50 Γράφτηκε από

Τη νίκη με 5-1 πανηγύρισε στη Βαγιά η Παλιανή επί του ΟΦΑΜ για την 9η αγωνιστική των play-out του 2ου Ομιλου της Α2 ΕΠΣΗ.

Η ομάδα του Φραγκίσκου Ποτηράκη (2 γκολ) έκανε περίπατο στην έδρα του ουραγού ΟΦΑΜ, επικρατώντας με 1-5.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Εφραίμ Σπινθουράκη ο οποίος νίκησε τον Ανταλουδάκη με σουτ μέσα από την περιοχή για το 1-0 στο 28'.

Στη συνέχεια ο ΟΦΑΜ ανέβασε στροφές και στο τέλος του πρώτου μέρους κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια, με τον Πανταζή να γράφει το 1-1 με προβολή.

Με την έναρξη της επανάληψης ωστόσο η Παλιανή κατάφερε να ανακτήσει και πάλι το προβάδισμα με τον Οικονομάκη, ο οποίος με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή έγραψε το 1-2.

Με το 1-2 υπέρ της η Παλιανή βρήκε χώρους και με τον προπονητή της, Φραγκίσκο Ποτηράκη να περνά στον αγωνιστικό χώρο, έκανε το 1-3 λίγο μετά την συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού.

Η Παλιανή αν και είχε αποκτήσει ένα ισχυρό προβάδισμα για τη νίκη, δεν σταμάτησε να σκοράρει και με τον Οικονομάκη να βρίσκει ξανά δίχτυα έγραψε το 1-4, ενώ στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Φραγκίσκος Ποτηράκης σημείωσε ένα ακόμη τέρμα για να διαμορφώσει το τελικό 1-5.

ΟΦΑΜ: Ανταλουδάκης, Καπίρης, Ανδριαδάκης, Λαδουκάκης, Παπουτσάκης, Γιαννόπουλος, Σκουλούδης, Στρατήγης, Πανταζής, Αεράκης, Γουβιανάκης

Παλιανή: Σίμος, Φουντουλάκης Χ., Λουκαδάκης, Καστιγάκης, Σπινθουράκης, Μπινιχάκης, Φουντουλάκης Σ., Σπινθουράκης Εφ., Οικονομάκης, Στρατιδάκης, Ζαϊμάκης