Σάββατο, 25 Ιουνίου 2022

Ο… τερματοφύλακας Ζαϊμάκης έκανε χατ-τρικ και χάρισε το τρίποντο στην Παλιανή!

Κυριακή, 17 Απριλίου 2022 19:36 Γράφτηκε από

Επιθετικά «όργια» από τον Ζαϊμάκη για την Παλιανή κόντρα στον ΑΟΚαμινίων

Τι και εάν αγωνίζεται ως τερματοφύλακας; Ο Παναγιώτης Ζαϊμάκης κλήθηκε να παίξει ως επιθετικός στο ματς με τον ΑΟΚαμινίων και όχι μόνο τα κατάφερε περίφημα αλλά έκανε και χατ-τρικ!

Σε ένα παιχνίδι όπου μεγάλος πρωταγωνιστής λοιπόν ήταν ο Ζαϊμάκης η Παλιανή επικράτησε με σκορ 0-5 του ΑΟΚαμινίων εκτός έδρας.

Στο πρώτο μισάωρο της αναμέτρησης οι φιλοξενούμενοι είχαν την κατοχή αλλά δεν κατάφεραν να πετύχουν κάποιο τέρμα.

Το πρώτο γκολ στο ματς σημειώθηκε από τον Φουντουλάκη στο 40’ και ήταν ουσιαστικά και το κλειδί της αναμέτρησης.

Δύο λεπτά μετά ο Ζαϊμάκης «άνοιξε» λογαριασμό και έκανε το 0-2, που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη μπήκε το ίδιο δυνατά με το τέλος του πρώτου μέρους και βρήκε δύο ακόμη τέρματα στο 50’ και στο 55’ ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 0-4 για την Παλιανή!

Το τελικό 0-5 διαμόρφωσε ο Μπινιχάκης στο 75’ με τα τελευταία λεπτά να είναι απλά διαδικαστικά.

ΑΟΚαμινίων: Τζιώτης, Κατσαμάνης, Σαμαριτάκης, Σταμούλης, Δουκιαντζάκης, Μπρίνταλος, Σπινθουράκης, Ρεμιδιανάκης, Παπαδάκης, Κολλαρετάκης, Γιαννόπουλος

Παλιανή: Σίμος, Φουντουλάκης, Σπινθουράκης Σ., Καστιγάκης, Κεφαλάς, Κοσμαδάκης, Στρατιγάκης, Σπινθουράκης Ε., Φουντουλάκης, Οικονομάκης, Ζαϊμάκης