Σάββατο, 21 Μαϊος 2022

Με πρωταγωνιστή τον Βιολάκη τη νίκη η Παλιανή!

Κυριακή, 16 Ιανουαρίου 2022 18:33 Γράφτηκε από

Σημαντική εντός έδρας νίκη για την Παλιανή

Σπουδαίο τρίποντο πανηγύρισε η Παλιανή κόντρα στον Αετό Ανωγείων με σκορ 2-0 χάρις σε δύο τέρματα του Βιολάκη στο 23' και στο 88'.

Σε ένα παιχνίδι όπου οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο οι γηπεδούχοι έκαναν τις ευκαιρίες τους γκολ εν αντιθέση με τον Αετό και πανηγύρισαν την σημαντική αυτή εντός έδρας νίκη.

Στο 23’ ο Βιολάκης ήταν εκείνος που έδωσε το προβάδισμα στην Παλιανή με πλασέ με αυτό το γκολ να είναι και το μοναδικό που χώρισε τις δύο ομάδες στο ημίχρονο.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι πέρα από το γκολ η Παλιανή είχε και καλές στιγμές με τους Οικονομάκη Κ. και Βιολάκη στο πρώτο μέρος.

Στην επανάληψη ο Αετός ήταν καλύτερος έχασε καλές στιγμές με Βιτώρο και Καλομοίρη αλλά δεν βρήκε το γκολ.

Έτσι ήρθε στο 88' ο Βιολάκης και διαμόρφωσε το 2-0 για την Παλιανή «σφραγίζοντας» με αυτό το γκολ την πολύ σημαντική νίκη για την ομάδα του!

Παλιανή: Ζαϊμάκης, Φουντουλάκης Χ., Πλούσος, Κεφαλάς, Οικονομάκης Γ., Κριτσωτάκης, Κοσμαδάκης, Φουντουλάκης Σ., Βιολάκης, Οικονομάκης Κ., Στρατιδάκης

Αετός Ανωγείων: Μπαγκέρης, Ανδρικάκης, Μπινιχάκης, Μέμμος, Ξυλούρης, Κονιός, Βιτώρος, Μαυράκης, Δραμουντάνης, Καλομοίρης, Παλαντωνάκης