Κυριακή, 24 Οκτωβρίου 2021

Εντυπωσιακή νίκη για την Παλιανή, 4-0 τον Ποσειδώνα

Τετάρτη, 08 Σεπτεμβρίου 2021 20:03 Γράφτηκε από

Έτοιμη για την Α2 ΕΠΣΗ δείχνει η ομάδα της Παλιανής, η οποία επικράτησε με 4-0 του Ποσειδώνα στην έδρα της.

Η Παλιανή έδειχνε να πατάει καλύτερα στο γήπεδο από τα πρώτα λεπτά και ευτύχησε να προηγηθεί έπειτα από εξαιρετικό τελείωμα του Στρατιδάκη που έκανε το 1-0.

Ο Ποσειδώνας προσπάθησε να ισοφαρίσει με τους Καπιζιώνη και Κοζυράκη να μην βρίσκουν στόχο με την ομάδα του Φραγκίσκου Ποτηράκη να κάνει το 2-0 στο 30’ με τον Σπύρο Βιολάκη να σκοράρει σε τετ – α – τετ.

Ο έμπειρος επιθετικός δεν σταμάτησε εκεί, κάνοντας το 3-0 στο 40’ με σουτ από την γωνία της μεγάλης περιοχής, σκοράροντας το 3ο του γκολ σε δύο παιχνίδια!

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Βιτσαράς σκόραρε και εκείνος για το 4-0, δίνοντας μεγαλύτερη έκταση στο σκορ.

Ο Φραγκίσκος Ποτηράκης έμεινε απόλυτα ικανοποιημένος από την απόδοση της ομάδας του απέναντι σε έναν αντίπαλο μεγαλύτερης κατηγορίας, ενώ ο Νίκος Σουτζής έβγαλε χρήσιμα συμπεράσματα για την πορεία των ποδοσφαιριστών του σε ένα ακόμα φιλικό.