Πέμπτη, 18 Αυγούστου 2022

Νίκη στο ντέρμπι για τη Φαιστό που... πλησιάζει

Κυριακή, 17 Απριλίου 2022 19:48 Γράφτηκε από

Η Φαιστός ήταν η νικήτρια στο ντέρμπι με τον Άγιο Δημήτριο επικρατώντας 2-1 για την 5η αγωνιστική των play-off της Α2 ΕΠΣΗ.

Η ομάδα του Γιάννη Νικολιδάκη πήρε τη νίκη στους Βώρους και πλησίασε στο -1 τον σημερινό της αντίπαλο, ο οποίος βλέπει το πρωτάθλημα ολοένα και να απομακρύνεται.

Μόλις στο 10ο λεπτό άνοιξε το σκορ με ανορθόδοξο τρόπο καθώς ο Χαριστάκης άθελα του έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-0 της Φαιστού.

Παρόλα αυτά στη συνέχεια ο Άγιος Δημήτριος αντέδρασε  και κατάφερε να φέρει στα ίσια την αναμέτρηση με τον Παναγιώτη Σακλαμάκη να είναι εύστοχος από τα 11 βήματα απέναντι στον Γρηγοράκη στο 25' για το 1-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Με το ίδιο νόμισμα κατάφερε ωστόσο να πληρώσει την ομάδα του Καβροχωρίου, η Φαιστός που κερδίζοντας πέναλτι, ανέκτησε το προβάδισμα για το 2-1 στο 67' με σκόρερ τον Φραγκιαδάκη και να πάρει τη νίκη που την έφερε στο -1 από τη δεύτερη θέση και τον Άγιο Δημήτριο.

Φαιστός: Σωπασής, Τσούπι, Ρουκουνάκης, Παπαδάκης Σ., Καρταλλιανάκης, Νικολιδάκης Σ., Παπαδάκης Α., Πολυχρονάκης, Ντισπυράκης (80΄ Νικολιδάκης Α.) Γρηγοράκης Γ., Φραγκιαδάκης(85΄ Κιόσσα)

Άγιος Δημήτριος: Παπαδάκης, Πεδιώτης(65΄ Σταυριανουδάκης), Γκάμπριελ, Μιχαηλίδης, Μπεζάνι, Κορνάρος, Σαλούστρος, Μιχελουδάκης, Χαριστάκης, Σακλαμάκης, Μιχελακάκης