Σάββατο, 22 Ιανουαρίου 2022

Με χατ-τρικ Λυδάκη τη νίκη η ανώτερη Φαιστός!

Σάββατο, 27 Νοεμβρίου 2021 16:55 Γράφτηκε από τον

Με πρωταγωνιστή τον Λυδάκη κέρδισε η Φαιστός τον ΟΦΑΜ

Μεγάλη εντός έδρας νίκη για την Φαιστό, η οποία επικράτησε με σκορ 5-2 του ΟΦΑΜ σε ένα παιχνίδι όπου ήταν ανώτερη και είχε σε εξαιρετική ημέρα τον Λυδάκη, ο οποίος πέτυχε τρία τέρματα.

Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Λυδάκης (3), Παπαδάκης Α. και Γρηγοράκης, ενώ για τους φιλοξενούμενους σκόραραν οι Μουλακάκης και Σκουλούδης.

Με την συμπλήρωση ενός τέταρτου παιχνιδιού η Φαιστός άνοιξε το σκορ με τον Λυδάκη μετά από λάθος της άμυνας του ΟΦΑΜ.

Στο 28’ οι γηπεδούχοι έφτασαν και στο δεύτερο τέρμα με σκόρερ τον Παπαδάκη Α. με σουτ εκτός περιοχής.

Δύο λεπτά αργότερα η Φαιστός έκανε τρία τα τέρματα της με σκόρερ τον Γρηγοράκη και πάλι με σουτ εκτός περιοχής, ενώ το αποτέλεσμα ημιχρόνου, 3-1, διαμόρφωσε ο Μουλακάκης στο 45’.

Η Φαιστός μπήκε το ίδιο δυνατά και στην επανάληψη και έκανε το 4-1 μόλις στο 48’ με τον Λυδάκη μετά από ασίστ του Γρηγοράκη.

Στο 88' ο Λυδάκης έκανε χατ-τρικ μετά από ατομική του προσπάθεια και τελείωμα διαμορφώνοντας το 5-1 για την Φαιστό, ενώ το τελικό 5-2 έκανε ο Σκουλούδης στο 92' με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ.

Φαιστός: Σωπασής, Τάρε, Παπαδάκης Π., Παπαδάκης Ν., Παπαδάκης Αν., Χατζηδάκης, Νικολιδάκης, Παπαδάκης Γ. (2’ λ.τρ. Φραγκιαδάκης), Γρηγοράκης, Κιόσια, Λυδάκης

ΟΦΑΜ: Ανταλουδάκης (46΄Σταματάκης), Καπίρης, Μουλακάκης, Στρατηγάκης, Στρατήγης Αν., Γενιτσαρίδης, Ανδριαδάκης, Πανταζής, Λαδουκάκης, Γιανακούδης, Σκουλούδης.