Πέμπτη, 18 Αυγούστου 2022

Ματσάρα με 10 γκολ και επτάρα για το Ασήμι κόντρα στον Αετό!

Σάββατο, 30 Απριλίου 2022 19:30 Γράφτηκε από

Σε ένα ματς που οι άμυνες έπαιξαν δευτερεύοντα ρόλο το Ασήμι επικράτησε 7-3 του Αετού Ανωγείων για την 6η αγωνιστική των play-out του 2ου Ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ.

Πρωταγωνιστής για την ομάδα του Κώστα Τσαφαντάκη, ο Στεφανάκης που πέτυχε καρέ τερμάτων, ενώ από κοντά σε απόδοση ήταν και ο Τζαφέρι που σημείωσε δύο γκολ. Στο 8'' ο Τζαφέρι άνοιξε το σκορ για το Ασήμι, το οποίο κατάφερε και διεύρυνε το προβάδισμα του με τον Χατζάκη από την "άσπρη βούλα" στο 12'. Έπειτα ανέλαβε δράση ο «σεληνιασμένος» Στεφανάκης που μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους πέτυχε χατ-τρικ.

Αρχικά στο 25' με σουτ έκανε το 3-0 ενώ περίπου δέκα λεπτά αργότερα ανέβασε τον δείκτη του σκορ πάλι με σουτ στο 4-0.

Στο 40' ήρθε η πρώτη αντίδραση για τον Αετό Ανωγείων που μέχρι εκείνο το σημείο δεν είχε απειλήσει την εστία του Ντάγκινη, γράφοντας με τον Κεφαλογιάννη το 4-1 με πλασέ.

Παρόλα αυτά ο Στεφανάκης κατάφερε και έδωσε ξανά αέρα τεσσάρων στην ομάδα του για το 5-1 στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αετός μπήκε καλά και κατάφερε στο 50' να μειώσει σε 5-2 με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βιτώρου.

Αυτό δεν πτόησε τους παίκτες του Κώστα Τσαφαντάκη που με τον Τζαφέρι πέτυχαν ένα ακόμα τέρμα στη συνάντηση για το 6-2 στο 65'.

Η απάντηση του Αετού ήρθε στο 75' όταν ο Βατσινάς με σουτ έγραψε το 6-3, όμως η τελευταία λέξη ανήκε στον πρωταγωνιστή του ματς, Στεφανάκη που έκανε καρέ τερμάτων με πλασέ, "χτυπώντας" ξανά στις καθυστερήσεις για το τελικό Ασήμι - Αετός Ανωγείων 7-3.

Ασήμι: Ντάγκινης Σαριδάκης, Χατζηπαυλίδης Α, Χατζηπαυλίδης Αγγ (46' Καρατάρακης) , Σφακιανάκης, Εντι, Στεφανακης, Τσαφαντάκη(60 Αντωνάκης) , Χατζάκης, Μακράκης (70' Ανδρεαδάκης), Γιανουλακης (46' Μακράκης)

Αετός: Μπαγκέρης, Σπαχής Α., Κονιός, Γ, Ανδρικάκης, Κονιός Α, Σαλούστρος, Παπαντωνάκης, Ξυλούρης Μ (60' Χαλκιαδάκης), Κεφαλογιάννης Γ., Βιτώρος, Βατσινας