Κυριακή, 26 Ιουνίου 2022

Η τρομερή Αγία Βαρβάρα έσπασε το σερί του αήττητου για 14 ματς Ρούβα! (2-3)

Κυριακή, 22 Μαϊος 2022 20:06 Γράφτηκε από

Τεράστια νίκη μέσα στην έδρα του πρωταθλητή Ρούβα, πέτυχε ο ΑΣΑΒ με 3-2 σπάζοντας του ένα αήττητο 14 σερί αγώνων.

Η ομάδα του Γιώργου Φιολιτάκη εκμεταλλεύτηκε ένα τρομερό πρώτο ημίχρονο στις Δαφνές και ολοκλήρωσε τη χρονιά με νίκη.

Στο 28' ο Μαρής άνοιξε το σκορ με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Σαλιάι, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Γαρεφαλάκης έπειτα από διπλή προσπάθεια έδωσε αέρα δύο τερμάτων στον ΑΣΑΒ με τη συμπλήρωση το ημιώρου.

Στο 38' ο Χατζηγεωργίου έβαλε και εκείνος γκολ για τον θρίαμβο της Αγ. Βαρβάρας κόντρα στον Ρούβα, που μέχρι εκείνο το σημείο δεν μπόρεσε να προβάλει αντίσταση.

Στο δεύτερο μέρος οι πρωταθλητές ισορρόπησαν και κατάφεραν στο 65' να μειώσουν το σκορ με τον Πρίφτη σε 1-3 ενώ ο Άγγελος Ξημεράκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ νέο ενδιαφέρον στο ματς στο 70'.

O Ρούβας είχε δύο δοκάρια με τους Μαστραχά και Ξημεράκη για φτάσει στην ισοφάριση, ενώ κέρδισε πέναλτι με τον τερματοφύλακα Ζερβό να πηγαίνει στην εκτέλεση και τον Πελεκανάκη να βγαίνει νικητής.

Παρά την προσπάθεια που κατέβαλε ο Ρούβας δεν κατάφερε ωστόσο να αποφύγει την ήττα από την Αγία Βαρβάρα η οποία έκλεισε τη χρονιά με τον καλύτερο τρόπο.

Ρούβας (Νίκος Τσερεβελάκης): Ζερβός, Φουρναράκης, Μαυρογιαννάκης, Κοκολάκης, Μιχελουδάκης, Μαστραχάς, Ξημεράκης, Κοσμαδάκης, Εμπραχίμ, Πρίφτη, Ξημεράκης

Αγ. Βαρβάρα (Γιώργος Φιολιτάκης): Πελεκανάκης, Φωτάκης, Μαρής, Σιαπλαούρας, Σαϊτάκης (90' Τιτάκης), Γαρεφαλάκης, Σαλιάι (46' Λέλεκας), Βαλαμούτσουνος (61' Βερνιδάκης) , Χασουράκης(Γαρεφαλάκης Σ) , Σόρρα(78' Καμπάνης), Χατζηγεωργίου.