Νίκησε και παρέμεινε κοντά στην κορυφή η Αγία Βαρβάρα

Κυριακή, 20 Φεβρουαρίου 2022 17:45 Γράφτηκε από

Ένα ακόμη τρίποντο για την ΑΣΑΒ

Ήταν αυτή που έπρεπε και επικράτησε με σκορ 6-1 του ΟΦΑΜ η Αγία Βαρβάρα.

Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Σόρρα (2), Σαϊτάκης (2), Κακουλάκης και Τιτάκης, ενώ για τους φιλοξενούμενους είχε μειώσει προσωρινά σε 3-1 από την άσπρη βούλα ο Αεράκης.

Η Αγία Βαρβάρα μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση και μόλις στο 5’ άνοιξε το σκορ με τον Σαϊτάκη!

Στην συνέχεια ανέλαβε τα ηνία ο Σόρρα, ο οποίος μέσα σε τρία λεπτά πέτυχε δύο τέρματα και διαμόρφωσε το 3-0 με την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού.

Λίγο πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αεράκη και έτσι οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 3-1.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κατάφεραν να διευρύνουν και άλλο το προβάδισμα τους αρχικά με τον Σαϊτάκη στο 58’, τον Κακουλάκη, επτά λεπτά μετά την είσοδο του στο ματς, στο 57’ και το τελικό 6-1 διαμόρφωσε ο Τιτάκης στο 90’ και αυτός προερχόμενος από τον πάγκο.

Με αυτή τη νίκη η Αγία Βαρβάρα διεύρυνε την διαφορά της από την Τύλισο στους τέσσερις βαθμούς και παρέμεινε στο -2 από τον 2ο Άγιο Δημήτριο και στο -4 από τον πρωτοπόρο Ρούβα.

Στον αντίποδα ο ΟΦΑΜ παρέμεινε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας σε πολύ μεγάλη απόσταση από τις υπόλοιπες ομάδες.

Αγία Βαρβάρα: Μυλωνάκης, Φωτάκης, Σκουλάς, Σιαπλαούρας (60’ Βερνιδάκης), Μαρής, Σαϊτάκης, Σόρρα (75’ Τιτάκης), Λέλεκας (71΄ Χασουράκης), Βαλαμούτσουνος (60’ Κακουλάκης), Αποδουλιανάκης (60’ Νινιράκης)

ΟΦΑΜ: Δαμιανάκης, Νικηφόρος (70’ Ορφανός), Μουλακάκης, Στρατηγάκης, Παπουτσάκης (68’ Καπίρης), Γιαννόπουλος, Σκουλούδης (58’ Ανδριανάκης), Αεράκης, Γενιτσαρίδης, Λαδουκάκης, Δεληγιαννάκης