Κυριακή, 05 Δεκεμβρίου 2021

Νίκη κορυφής για Αγία Βαρβάρα, 3-2 τον Αετό Ανωγείων

Κυριακή, 24 Οκτωβρίου 2021 18:35 Γράφτηκε από τον

Τη νίκη με σκορ 3-2 πανηγύρισε η Αγία Βαρβάρα απέναντι στον Αετό Ανωγείων κάνοντας το 3χ3 στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΠΣΗ (2ος όμιλος) και βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας με 9 βαθμούς και είναι η μόνη ομάδα με το απόλυτο!

Το συγκρότημα του Γιώργου Φιολιτάκη κατάφερε να πετύχει και τα τρία της γκολ από το πρώτο μέρος, ωστόσο στην επανάληψη ο Αετός έβγαλε αντίδραση και κατάφερε να μειώσε το σκορ. Οι Ανωγειανοί παρέμειναν στην τελευταία θέση της βαθμολογίας χωρίς βαθμό σε 3 ματς!

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Αποδουλιανάκη στο 23' ο οποίος με σουτ έκανε το 1-0. Στο 32' διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Σαϊτάκη με κεφαλιά ενώ έφτασαν στο 3-0 στο 40' με τον Αποδουλιανάκη να νικάει τον Καπετανάκη με σουτ έξω από την περιοχή!

Ο Αετός αντέδρασε στο δεύτερο ημίχρονο με τον Βιτώρο να βρίσκει δίχτυα με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 63' ενώ ο ίδιος παίκτης με σουτ έξω από την περιοχή στο 73' έγραψε το τελικό 3-2. Η ομάδα του Αετού είχε μάλιστα και δυο δοκάρια στο ματς με τους Αεράκη και Δραμουντάνη.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

Αγία Βαρβάρα: Mυλωνάκης, Καμπάνης, Βερνιδάκης,Φωτάκης, Λέλεκας, Σαιτάκης (80' Σόρα),Τζάρταλος(70' Καρακωνσταντάκης), Σκουλάς Βαλαμούτσουνος, Χασουράκης Αποδουλιανάκης

Αετός Ανωγείων: Καπετανάκης, Σπαχής Αγγ., Κονιός Γ., Μέμμος, Ανδρικάκης, Κονιός Α., Δραμουντάνης, Βιτώρος, Σπαχής Εμμ. (70' Κεφαλογιάννης), Παγκαλάκης, Καλομοίρης Χρ. (46' Αεράκης)