Παρασκευή, 22 Οκτωβρίου 2021

Θετικό δείγμα για Αγία Βαρβάρα, 2-1 τις Μοίρες

Σάββατο, 28 Αυγούστου 2021 19:53 Γράφτηκε από

Στην φιλική αναμέτρηση που ολοκληρώθηκε προ ολίγου, η Αγία Βαρβάρα κατάφερε να επικρατήσει δύσκολα των Μοιρών με 2-1.

Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι από τα πρώτα λεπτά, η ομάδα του Γιώργου Φιολιτάκη προήγηθηκε με κεφαλιά του Αποδουλιανάκη στο 25', ο οποίος έχει ξεκινήσει καυτά την σεζόν.

Οι Μοίρες αντέδρασαν και μερικά λεπτά αργότερα, ο Σφυργιαννάκης κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα για τους "μπλε".

Όμως, η Αγία Βαρβάρα πήρε ξανα το προβάδισμα στο σκορ, αυτή την φορά μετά από απευθείας φάουλ του Σκουλά στο 62, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Το συγκρότημα του Γιώργου Φινοκαλιώτη, έχασε πέναλτι με τον Βασίλη Βατσινά, ενώ είχε και δοκάρι με τον Τραορέ για να ισοφαρίσει.

Συνολικά, ενα φιλικό χρήσιμων συμπερασμάτων και για τις δύο ομάδες, δίνοντας την ευκαιρία και στους δυο προπονητές να αξιολογήσουν περαιτέρω το ρόστερ τους.