Παρασκευή, 21 Ιανουαρίου 2022

Ο Αετός Ανωγείων «γκρέμισε» τον ΑΟΚ από την κορυφή με εξάρα (2-6)

Κυριακή, 21 Νοεμβρίου 2021 18:40 Γράφτηκε από τον

Αρχίζει να «πετάει» στα τελευταία του παιχνίδια ο Αετός Ανωγείων ο οποίος έπειτα από την «πεντάρα» απέναντι στον ΟΦΑΜ την περασμένη αγωνιστική, σήμερα βρήκε «θήραμα» τον ΑΟΚαμινίων του οποίου επικράτησε με 2-6 και τον «γκρέμισε» από την κορυφή του 2ου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ.

Ο Αετός ήταν καταιγιστικός με τον Χρήστο Καλομοίρη να μετατρέπει το παιχνίδι σε προσωπικό του σόου πετυχαίνοντας τα πέντε από τα έξι τέρματα της ομάδας του!

Στο 15ο μόλις λεπτό από εξαιρετική προσπάθεια και ασίστ του Κονιού, ο Καλομοίρης με κεφαλιά έκανε το 0-1. Στο 20' ο Νύκταρης έβγαλε μία απίστευτη κάθετη πάσα «τρυπώντας» την άμυνα των γηπεδούχων, με τον Καλομοίρη να βγαίνει τετ α τετ και να πλασάρει για το 0-2.

Στο 22' τα Καμίνια απάντησαν με δοκάρι του Παπαδάκη ενώ το 0-2 έμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Στις αρχές της επανάληψης ο Καλομοίρης πέτυχε χατ-τρικ και συγκεκριμένα ήταν στο 55' όταν από σέντρα του Κονιού πάλι με κεφαλιά ο έμπειρος επιθετικός την έστειλε στα δίχτυα για το 0-3.

Στο 57' τα Καμίνια μείωσαν σε 1-3 με τον Παπαδάκη ο οποίος έκανε εκπληκτικό σλάλομ και με δυνατό σουτ νίκησε τον Καπετανάκη. Στο 65' ο Νύκταρης κέρδισε πέναλτι καθώς ανατράπηκε μέσα στην περιοχή, ο Καλομοίρης ανέλαβε την εκτέλεση και ευστόχησε κάνοντας το 1-4. Στο 75' ο Μαυράκης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-5, ενώ στο 84' ο Καλομοίρης ολοκλήρωσε το προσωπικό του σόου πετυχαίνοντας το πέμπτο του προσωπικό τέρμα στο ματς!

Το τελικό 2-6 διαμορφώθηκε στο 88' με τον Καπανταϊδάκη να κερδίζει πέναλτι και τον Παπαδάκη να ευστοχεί, σημειώνοντας το δεύτερο του προσωπικό γκολ στο ματς.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

ΑΟΚΑΜΙΝΙΩΝ (Σταμάτης Τζιώτης): Μπανασάκης, Δουκιαντζάκης, Ξυπάκης, Κοσκινάς, Σελιδάκης, Φλουρής, Κατσαμάνης (46' Αλεξάκης), Φερετζάκης, Λαγογιάννης, Καπανταϊδάκης, Παπαδάκης

ΑΕΤΟΣ ΑΝΩΓΕΙΩΝ (Στέλιος Ανωγειανάκης): Καπετανάκης, Μέμος, Κονιός, Παπαντωνάκης, Σπαχής Αγγ., Νύκταρης, Δραμουντάνης Ε. (46' Κονιός Γ.), Ανδρικάκης (46' Τζιβελέκης), Ιωάννιδης (34' Μαυράκης), Καλομοίρης Χρ., Σπαχής Εμμ.