Σάββατο, 22 Ιανουαρίου 2022

"'Εσπασε" το ρόδι με πεντάρα ο Αετός, 5-1 τον ΟΦΑΜ

Κυριακή, 14 Νοεμβρίου 2021 17:18 Γράφτηκε από

Την πρώτη του νίκη και μάλιστα με εμφατικό τρόπο πήρε ο Αετός Ανωγείων που επικράτησε με 5-1 του ΟΦΑΜ για την 6η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ.

Η ομάδα του Στέλιου Ανωγειανάκη έχοντας πολύ καλά διαστήματα στον αγώνα, επικράτησε του συγκροτήματος του Γιώργου Παναγιωτάκη ο οποίος έκανε το ντεμπούτο του στον πάγκο του ΟΦΑΜ.

Μόλις στο 3ο λεπτό ο Καλομοίρης αξιοποίησε την ασίστ του Δραμουντάκη για το 1-0.

Στο 19' ο ΟΦΑΜ βρέθηκε κοντά στην ισοφάριση ωστόσο ο Καπετανάκης νίκησε τον Μοχιανάκη στο μεταξύ τους τετ-α-τετ, μετά απο εξαιρετική κάθετη του Πέτρου Στρατήγη.

Στο 30' ήταν η σειρά του Σταματάκη να δείξει τις ικανότητες, σταματώντας δις τους Σπαχή και Μαυράκη.

Λίγο πριν το ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 44' ο Δραμουντάνης με εξαιρετικό σουτ στην κίνηση άφησε άγαλμα τον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων, δίνοντας προβάδισμα δύο γκολ στο ημίχρονο για τον Αετό.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους ο Ανδρικάκης που είχε περάσει στην ανάπαυλα ως αλλαγή έχασε ανεπανάληπτη ευκαιρία για το 3-0.

Στο 50' ο Αετός θα κερδίσει πέναλτι με τον Καλομοίρη να σημειώνει από την "άσπρη βούλα" το 3-0 για τους γηπεδούχους.

Την εσχάτη των ποινών είχε κερδίσει ο Σπαχής. Λίγο πριν την συμπλήρωση μίας ώρα παιχνιδιού, ο Σκουλούδης με τρομερή εκτέλεση φάουλ, μείωσε σε 3-1 για τον ΟΦΑΜ, με τα χαμόγελα να μην κρατούν για πολύ καθώς στιγμές αργότερα ο Δραμουντάνης μετά από ασίστ με το τακουνάκι του Σπαχή, έγραψε το 4-1 για τον Αετό.

Στο 69' ο Μανόλης Σπαχής από δημιουργός έγινε σκόρερ, διαμορφώνοντας το τελικό Αετός Ανωγείων - ΟΦΑΜ 5-1.

Πρώτη νίκη για την ομάδα των Ανωγείων στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΠΣΗ.

Αετός Ανωγείων (Στέλιος Ανωγειανάκης): Καπετανάκης, Μέμος, Κονιός, Παπαντωνάκης, Τζιβελέκης, Νύκταρης, Μαυράκης, Δραμουντάνης, Σπαχής, Σπαχής, Καλομοίρης

ΟΦΑΜ (Γιώργος Παναγιωτάκης): Σταματάκης, Καπίρης, Ανδριαδάκης, Ορφανός, Στρατηγάκης, Δεληγιαννάκης, Σκουλούδης, Στρατήγης Π., Μοχιανάκης, Γενιτσαρίδης, Στρατήγης Α.