Κυριακή, 26 Ιουνίου 2022

Έγραψε ιστορία ο Ποσειδώνας: Μεγάλη επιστροφή στην Α1 ΕΠΣΗ!

Σάββατο, 30 Απριλίου 2022 20:05 Γράφτηκε από

Την ιστορική επιστροφή του στην Α1 ΕΠΣΗ με τον πλέον επίσημο τρόπο, πανηγυρίζει ο Ποσειδώνας ο οποίος κατέκτησε και μαθηματικά το πρωτάθλημα του 1ου Ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ, πέντε αγωνιστικές πριν από το τέλος, επικρατώντας 4-0 του Κεραυνού στο Πανεπιστήμιο.

Η ομάδα του Νίκου Σουτζή σφράγισε την παρουσία της, την προσεχή σεζόν στην Α1 ΕΠΣΗ, επικρατώντας 4-0 του Κεραυνού στο Πανεπιστήμιο.

Σκόρερ για την ομάδα των Πατελλών ο Κοζυράκης (2), ο Μερκουλίδης και ο Συμιανάκης.

Οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι με τον Λυμπερόπουλο στιγμές πριν την επίτευξη του τρίτου τέρματος, ενώ οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται για πέναλτι που δεν δόθηκε σε πτώση του Ξημεράκη εντός περιοχής,

Το φιλμ του αγώνα:

2' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Ποσειδώνα από κόψιμο του Κοζυρακη ο Παππάς μέσα από την μικρή περιοχή πλασαρε ψηλά άουτ.
3' Από διαγώνια θέση ο Ξημερακης προσπάθησε να απειλήσει τον τερματοφύλακα του Ποσειδώνα ο οποίος είχε κάνει έξοδο αλλά το σουτ του πέρασε πολύ άουτ.
5' νέο σουτ του Ξημερακη μέσα από την περιοχή απέκρουσε σε κόρνερ ο Πενταράκης.
11' ΓΚΟΛ για τον Ποσειδώνα από εκτέλεση φάουλ Κοζυράκη, ο Μερκουλίδης στο δεύτερο δοκάρι με κοντινη προβολή το 1-0.
15' κόψιμο Παππά από αριστερά ο Λυμπερόπουλος απ' το μισό μέτρο πλασαρε αδύναμα και μπλόκαρε ο τερματοφύλακας
25' ΓΚΟΛ για τον Ποσειδώνα. Ο Κοζυρακης βγήκε τετ α τετ πέρασε τον τερματοφύλακα και πλασαρε σε κενή εστία.
43' σέντρα Κατελα από αριστερά κεφαλιά Λυμπερόπουλου η μπάλα στο δοκάρι.
44' 3-0 πάλι ο Κοζυρακης από δεξιά μπήκε στην περιοχή και πλασαρε.
72' 4-0 για τον Ποσειδώνα με τον Συμιανάκη.

90' Τέλος αγώνα.

Ποσειδώνας (Νίκος Σουτζής): Πενταράκης, Κάτελας, Ντελάκης, Καπιζιώνης (77' Μαυράκης), Παππάς (65' Συμιανάκης), Ασλαματζίδης, Λυμπερόπουλος, Βιλανάκης (75' Τζωρμπατζάκης), Κοζυράκης (87' Μητρογιαννόπουλος), Μερκουλίδης

Κεραυνός (Άρης Μαυρογιαννάκης): Αντωνιδάκης, Δασκαλάκης (70' Ανεζίνης), Βασιλάκης, Αμανάκης, Κούλτζης (77' Ανδρεανίδης), Γωνιανάκης (70' Ραπανάκης), Παπαδάκης (77' Χατζηνικολάκης), Τσιμηνικάκης, Ξημεράκης, Μπέης, Κυπραίος (60' Τριαματάκης)