Τρίτη, 28 Ιουνίου 2022

Τέλος στο νικηφόρο σερί του Ποσειδώνα - Ισοπαλία με γκολ κόντρα στους Κουνάβους!

Σάββατο, 26 Μαρτίου 2022 18:50 Γράφτηκε από

Τέλος στο νικηφόρο σερί 13 αγωνιστικών των πρωτοπόρων έβαλαν οι Κουνάβοι

Πρώτη εντός έδρας απώλεια βαθμών την φετινή σεζόν στο πρωτάθλημα για τον Ποσειδώνα και ισοπαλία μετά από δεκατρία συνεχόμενα παιχνίδια που έπαιρνε τη νίκη έφερε ο πρωτοπόρος κόντρα στους Κουνάβους.

Στο πρώτο μέρος οι Κουνάβοι έπαιξαν πολύ καλή άμυνα και κατάφεραν να περιορίσουν αρκετά τον Ποσειδώνα, έχασαν ευκαιρίες με τους Φανιουδάκη, Σαριδάκη και Πρεντούλη  και μάλιστα πέτυχαν πρώτοι τέρμα με τον Σαριδάκη στο 44'.

Η χαρά τους βέβαια κράτησε πολύ λίγο καθώς στο 45' ο Παππάς έφερε το ματς στα ίσα και έτσι οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το 1-1 να είναι το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν για το δεύτερο τέρμα, έχασαν τις δικές τους ευκαιρίες με τους Κοζυράκη, Λυμπερόπουλο, Κάτελλα και Ασλαμαντζίδη, όσο περνούσε η ώρα πίεζαν όλο και πιο πολύ αλλά δεν κατάφεραν να πετύχουν το γκολ της νίκης με αποτέλεσμα το 1-1 να μείνει μέχρι το τέλος και τους Κουνάβους να παίρνουν τον δεύτερο βαθμό τους στο πρωτάθλημα σταματώντας ένα πολύ μεγάλο σερί του Ποσειδώνα.

Ποσειδώνας: Πενταράκης, Λυμπερόπουλος, Κάττελας, Ντελακης, Μαυράκης, Μερκουλιδης, Παππάς (60' Καπιζιώνης), Ασλαμαντζίδης, Συμιανάκης (80' Μιαουλής), Βιλανάκης (70' Τζορμπατζάκης), Κοζυράκης

Κουνάβοι: Σημαιάκης, Μανουσάκης, Τζαγκαράκης, Φουλεδάκης, Μιχελουδάκης (70' λ.τρ. Αναγνωστάκης), Σαφάρ, Χρονάκης, Σαριδάκης, Πρεντουλής, Φανιουδάκης, Τζουλιάδης