Τετάρτη, 17 Αυγούστου 2022

Έκανε ό,τι ήθελε στο ντέρμπι ο Ποσειδώνας με σούπερ Λυμπερόπουλο, 5-1 το Λίντο!

Σάββατο, 04 Δεκεμβρίου 2021 17:10 Γράφτηκε από

Σε παράσταση για ένα ρόλο, μετέτρεψε το ντέρμπι ο Ποσειδώνας επικρατώντας του Λίντο με 5-1 στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ.

Πρωταγωνιστής για την ομάδα του Νίκου Σουτζή, ο Λυμπερόπουλος ο οποίος πέτυχε χατ-τρικ και οδήγησε την ομάδα των Πατελλών στη νίκη, με τους Συμιανάκη από την ¨ασπρη βούλα" και τον Βιλανάκη να σημειώνουν κι εκείνοι από ένα γκολ.

Το μόνο που κατάφερε το Λίντο το οποίο αναμφίβολα δεν βρέθηκε στην καλύτερη μέρα του ήταν να πετύχει το γκολ της τιμής στις καθυστερήσεις του αγώνα με κεφαλιά με τον Κομνηνό για γράψει το τελικό 5-1.

Τεράστια νίκη για τον Ποσειδώνα, που συνεχίζει να βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας έπειτα από 9 αγωνιστικές ενώ θα έχει μία εβδομάδα ώστε να ξεκουραστεί μιας και την επόμενη αγωνιστική θα υπάρξει ρεπό για τις ομάδες του 1ου Ομίλου.

Το φιλμ του αγώνα:

6' ακυρωθεν γκολ με Συμιανάκη για τον Ποσειδώνα.

21' πάσα Ασλαματζιδη λάθος τερματοφύλακα Λίντο και ο Λυμπερόπουλος σε κενή εστία 1-0.

28' μακρινό σουτ του Ψαλιδακη άουτ29' μεγάλη ευκαιρία με Κοζυρακη από πλάγια θέση βρέθηκε τετ α τετ σουταρε ψηλά άουτ.

42' από σέντρα του Κοζυρακη από δεξιά ο Λυμπερόπουλος μέσα από τη μικρή περιοχή με προβολή 2-0.

44' από δεξιά Παπαδάκης ενεργεί και παράλληλη πάσα ο Μαθιουδάκης έκανε προβολή αλλά δεν πρόλαβε να βρει τη μπάλα μέσα από την περιοχή.

52' μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Ποσειδώνα ως και απίστευτη. Ο Κοζυρακης έδωσε έτοιμο γκολ στον Λυμπερόπουλο ο οποίος σε σχεδόν κενή εστία από την μικρή περιοχή έστειλε τη μπάλα ψηλά άουτ.

Στο 59' από σέντρα Διακακη ο Κομνηνός με σουτ μέσα από τη περιοχή απέκρουσε σε κόρνερ ο Κασαπάκης.

66' πάσα του Κοζυρακη ο Τερζάκης πετάχθηκε με προβολή αλλά κόντραρε σε αμυντικο και έφυγε κόρνερ.

67' Ο τερματοφύλακας του Λίντο Καργακης ανέτρεψε τον Τερζάκη πέναλτι για τον Ποσειδώνα. Εκτέλεσε εύστοχα ο Συμιανάκης 3-0.

74' Από πάσα του Καπιζιωνη ο Λυμπερόπουλος ολοκληρώνει το χατ-τρικ για το 4-0.

79' ασίστ του Καπιζιώνη τελείωμα του Βιλανάκη και 5-0.

90 +1 Σέντρα Παπαδάκη, κεφαλιά Κομνηνού και 5-1 για το Λίντο.

Τέλος

Ποσειδώνας: Κασαπάκης, Τζαγκουρνής, Μερκουλίδης, Ντελάκης, Γεωργόπουλος (77' Μαυράκης), Καπιζιώνης, Μποζατζίδης (65' Τερζάκης), Ασλαματζίδης, Λυμπερόπουλος (81' Μητρογιαννόπουλος), Συμιανάκης (77' Βιλανάκης), Κοζυράκης (81' Αγγουριδάκης)

Λίντο: Καργάκης, Δροσάτος, Κορνάρος, Τζαγκαράκης, Γιακουμάκης (77' Τσαγλιώτης), Ψαλιδάκης (77' Μπουρδάκης), Παπαδάκης, Κομνηνός, Μαθιουδάκης (58' Διακάκης), Βλαχάκης (46' Γκριτζάλης), Πεδιαδιτάκης (46' Σεβδαλής)