Κυριακή, 16 Ιανουαρίου 2022

Έφερε τα πάνω κάτω στις καθυστερήσεις ο Ποσειδώνας!

Σάββατο, 20 Νοεμβρίου 2021 17:05 Γράφτηκε από τον

Οι αλλαγές έκαναν την ολική ανατροπή για τον Ποσειδώνα στις καθυστερήσεις

Μπορεί ο Κεραυνός να κρατούσε στα χέρια του τη νίκη ως και το 92', όμως οι γηπεδούχοι με ένα τρομερό ντεμαράζ στα τελευταία τέσσερα λεπτά του παιχνιδιού πέτυχαν δύο τέρματα με σκόρερ τις αλλαγές τους, τον Συμιανάκη και τον Παππά και οδηγήθηκαν σε μία σπουδαία πραγματικά νίκη με σκορ 3-2!

Το σκορ είχε ανοίξει για τον Ποσειδώνα ο Λυμπερόπουλος στο 26', ο Κεραυνός είχε κάνει την ανατροπή με τους Γωνιανάκη στο 66' και Μπέη με πέναλτι στο 75' και ο Ποσειδώνας έκανε ανατροπή στην ανατροπή με πέναλτι του Συμιανάκη στο 90+2' και με τον Παππά στο 90+5'!

Στα πρώτα λεπτά είδαμε από μία καλή στιγμή για κάθε ομάδα με τον Κυπραίο αό πλευράς Κεραυνού στο 17’ και τον Κοζυράκη από πλευράς Ποσειδώνα στο 19’.

Όμως το γκολ ήρθε για τους γηπεδούχους στο 26’ μετά από λάθος του τερματοφύλακα του Κεραυνού και κεφαλιά του Λυμπερόπουλου!

Μετά το γκολ δεν είδαμε πολλές καλές στιγμές με μοναδική εκείνη του Μποζατζίδη και πάλι για τον Ποσειδώνα στο 44’ όταν το σουτ που δοκίμασε πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Η πρώτη καλή στιγμή στο δεύτερο μέρος άνηκε στον Κεραυνό με τον Γιακουμάκη να πλασάρει και τον Κασαπάκη να αποσοβεί τον κίνδυνο με τα πόδια!

Στο 58’ ο Ποσειδώνας απάντησε στις μεγάλες ευκαιρίες στο δεύτερο μέρος καθώς ο Κοζυράκης έκλεψε μπάλα έκανε το σουτ, όμως η προσπάθεια του σταμάτησε στο δοκάρι!

Στο 66’ ο Κεραυνός βρήκε την ισοφάριση μετά από τρομερό μακρινό σουτ του Γωνιανάκη, που έστειλε την μπάλα στο δεξί γάμα.

Ο Κεραυνός δεν έμεινε εκεί και έφτασε στην ανατροπή στο 75’ μετά από πέναλτι που κέρδισε ο Γιακουμάκης, ο Μπέης έκανε το 1-2 μέσα σε έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων!

Όμως ο Ποσειδώνας αφού προειδοποίησε με τον Γεωργόπουλο στο 86’, έδειξε στις καθυστερήσεις ότι το καλύτερο το κρατούσε για το τέλος.

Αρχικά μετά από πέναλτι που κέρδισε ο Γεωργόπουλος και εκτέλεσε εύστοχα ο Συμιανάκης, ισοφάρισε σε 2-2 στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων και στο 90+5’ έφτασε στην ολική ανατροπή με τον Παππά μετά από ασίστ του Συμιανάκη, κάνοντας το 3-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα στο γήπεδο του Λίντο!

Ποσειδώνας: Κασαπάκης, Τζαγκουρνής (80’ Συμιανάκης), Κάτελας, Ντελάκης, Γωεργόπουλος, Καπιζιώνης, Μποζατζίδης (71’ Παππάς), Λυμπερόπουλος, Βιλανάκης (80’ Μερκουλίδης), Κοζυράκης, Ασλαματζίδης (90’ Τερζάκης)

Κεραυνός: Αντωνιδάκης, Δασκαλάκης, Βασιλάκης, Αμανάκης, Κουλτσής, Γωνιανάκης, Τριαματάκης (71’ Κυτσύκου), Τσιμινικάκης, Γιακουμάκης, Μπέης (79’ Χριστοδουλάκης), Κυπραίος (89’ Κεραλάκης)