Τετάρτη, 29 Ιουνίου 2022

Κλείδωσε την πρώτη θέση στα play-out ο Πήγασος (1-3)

Κυριακή, 22 Μαϊος 2022 20:54 Γράφτηκε από

Τη νίκη με 3-1 πανηγύρισε στις Γούβες ο Πήγασος κλειδώνοντας την πρώτη θέση στα play-out του 1ου Ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ.

Η ομάδα της Εμπάρου πέτυχε τη νίκη με ανατροπή κόντρα στις Γούβες για την 8η αγωνιστική των play-out του 1ου Ομίλου.

Στο 15' ο Γκίνη έδωσε κεφάλι στο σκορ στις Γούβες του Χαρίτου Μπελιβανάκη με σουτ. Στο 31' όμως ο Πήγασος έφτασε στην ισοφάριση με εκτέλεση του φάουλ του Κουτεντάκη στο 31'. Με το 1-1 να είναι σκορ ημιχρόνου οι δύο ομάδες μπήκαν στην επανάληψη με στόχο να βρουν το γκολ που θα τους έδινε το προβάδισμα.

Αυτό το πέτυχε ο Πήγασος που με τον Μανώλη Κανταρτζή έκανε την ανατροπή για το 1-2 στο 60' μετά από πάσα του Τζαγκαράκη.

Μάλιστα ο Κανταρτζής δεν σταμάτησε εκεί καθώς στο 75 μετά από ενέργεια του Δουκιαντζάκη που συνέβαλε στην ανατροπή του Πήγασου, έγραψε το τελικό 1-3.

Γούβες: Καρύδης Μ., Στιέφνι, Γκίνι, Πεκούροφ, Παπουτσάκης, Ξανθάκης, Ζαμπετάκης, Κάββαλος, Τζικολάι, Κωνσταντινίδης, Ζερό

Πηγασος: Κασσαπάκης, Κυριακάκης, Καμπουράκης( 30 Δουκιαντζάκης), Κανταρτζής Θ., Κουτεντάκης, Τζαγκαράκης, Χανιωτάκης Τζουγκράνης, Γιανουζάι (70' Μηναδάκης), Κανταρτζης Μ., Καούκης ,