Κυριακή, 05 Δεκεμβρίου 2021

Πρώτη νίκη για τους Νέους Ηροδότου, 0-3 τους Κουνάβους

Κυριακή, 24 Οκτωβρίου 2021 14:35 Γράφτηκε από τον

Σπουδαία νίκη κατάφεραν να πάρουν οι Νέοι του Ηροδότου για την 3η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ, επικρατώντας των Κουνάβων με 0-3 στο Αστρίτσι!

Στο πρωινό παιχνίδι της Α2 ΕΠΣΗ, οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και ευτύχησαν να προηγηθούν με τον Ποταμιανάκη από νωρίς, δίνοντας άλλον αέρα στην ομάδα του.

Οι Κουνάβοι προσπάθησαν να γίνουν απειλητικοί κατά την διάρκεια του ημιχρόνου χωρίς όμως να έχουν επιτυχία, ενώ οι Νεόι λίγο πριν την ανάπαυλα βρήκαν και δεύτερο τέρμα με τον Κατσαρή, ο οποίος σκόραρε με απευθείας εκτέλεση φάουλ για το 0-2.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε παρόμοια εικόνα, με τους Κουνάβους να πιέζουν και τους Νέους να βρίσκουν πάλι το γκολ, καθώς ο Μπλεδάκης σκόραρε από την άσπρη βούλα για το 0-3 δίνοντας τους πρώτους τρεις βαθμούς στην ομάδα του για φέτος!

Αξίζει να σημειωθεί, ότι στο τέλος του ματς ο Ψυχογιός αντίκρισε την κόκκινη κάρτα για αγκωνιά σε αντίπαλο, αφήνοντας με 10 τους Κουνάβους.

Κουνάβοι: Σημαιάκης, Μανουσάκης, Σαριδάκης, Βαρδάκης, Κυπριωτάκης, Κοντογιάννης (70' Ψυχογιός), Χρονάκης (70' Βαιρακτάρακης), Νιργιανάκης (46' Κουκάκης), Πρεντούλης (70' Αρβανίτης), Τσαγκαράκης,Χανιωτάκης (30' Συμιανάκης).

Νέοι Ηροδότου: Μήτρου, Γκαράλης (30' Γεωργιάδης0, Μπλεδάκης, Κατσαρής, Σιδηρόπουλος, Καρκαωνσταντής (56' Πρινιανάκης), Ποταμιανάκης (56' Τσιντάρης), Παναγιωτάκης, Κλίνης, Αμπαζάι (85' Βαιλώτος), Κωλετάκης