Πέμπτη, 18 Αυγούστου 2022

Ματσάρα στο Μαρτινέγκο και νίκη με 4-2 για τους Νέους Εργοτέλη

Τετάρτη, 25 Μαϊος 2022 20:31 Γράφτηκε από

Μία ακόμη νίκη στην διαδικασία των play-off πέτυχαν οι Νέοι Εργοτέλη, επικρατώντας 4-2 του Λίντο στο Μαρτινέγκο.

Το σύνολο του Γιώργου Βλατά, έχοντας τέσσερις διαφορετικούς σκόρερ επικράτησε στην έδρα του, του Λίντο με 4-2 για την προτελευταία αγωνιστική των play-off του 1ου Ομίλου.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 19' με τον Διογένη Καλαϊτζάκη, με τον Ντολλακάι να διευρύνει το προβάδισμα της ομάδας του στο 27' για το 2-0.

Στο 35' το Λίντο μείωσε σε 2-1 με τον Κομνηνό στο 35', σκορ που έμεινε μέχρι το 70' όταν ο Κόκκινος έδωσε ξανά αέρα δύο τερμάτων στον Εργοτέλη για το 3-1.

Στιγμές αργότερα το Λίντο μπήκε και πάλι στο παιχνίδι με τον Φρέσκο, πάλεψε για κάτι καλύτερο στο Μαρτινέγκο, αντ'αυτού όμως δέχθηκε ένα ακόμη γκολ με τον Ντίσα στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων για να διαμορφωθεί το τελικό 4-2

Νέοι Εργοτελη: Χαλκιαδάκης, Κρασανάκης, Πουλιανάκης, Μερκουλίδης, Πλατοκούκης, Καλαιτζάκης, Γ, Κρανιωτάκης, Σουλιάι, Ντίσα, Κόκκινος, Καλαιτζάκης Δ.

Λίντο: Παπατσαρούχας, Τζαγκαράκης, Ζηδιανάκης, Μπουρδάκης, Βλαχάκης, Πιπεράκης, Φρέσκος, Κομνηνος, Γκιουλμιχάλης, Ψαλιδάκης, Σφακιανάκης