Κυριακή, 14 Αυγούστου 2022

Έφερε τα πάνω κάτω και πήρε τη νίκη ο Μοχός (3-2)

Τετάρτη, 25 Μαϊος 2022 20:05 Γράφτηκε από

Ο Μοχός πήρε τη νίκη με ανατροπή απέναντι στον Κεραυνό, με 3-2 για την 9η αγωνιστική των play-off του 1ου Ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ.

Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, με δύο τέρματα στην πλάτη της, από το 15' η ομάδα του Αντώνη Λεκάκη, όχι μόνο επανήλθε αλλά κατάφερε να πάρει τη νίκη στο δεύτερο μέρος.

Μόλις στο 2' ο Κεραλάκης άνοιξε το σκορ για τον Κεραυνό, ενώ λεπτά αργότερα και στο 15' ο Κυτσύκου έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του Άρη Μαυρογιαννάκη.

Στο 40' ήρθε η αντίδραση του Μοχού, ο οποίος με σέντρα σουτ μπήκε ξανά στο κόλπο της νίκης, με σέντρα σουτ του Τσιμινικάκη, που κατέληξε στα δίχτυα του Δεληγιαννάκη για το 1-2 το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι για να γυρίσουν την εις βάρος τους κατάσταση και τα κατάφεραν με τον Διαμαντάκη να σκοράρει δύο φορές σε μερικά δευτερόλεπτα. Στο 65' με ωραία εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε σε 2-2, ενώ στο 67' εκμεταλλεύτηκε την λάθος θέση του τερματοφύλακα του Κεραυνού και έγραψε το 3-2 κάνοντας την ανατροπή.

Νωρίτερα ο Μοχός είχε σπαταλήσει ευκαιρίες με τους Ρουσοχατζάκη, Σπανάκη και Ποντίκαλη.

Μοχός: Μουντζούρης, Τσιμινακάκης, Αμοιρόπουλος, Διαμαντάκης Γ, Ρουσοχατζάκης Ε., Ρουσοχατζάκης Ρ., Ποντίκαλης, Σούρσος, Μηλάκης, Σπανάκης

Κεραυνός: Δεληγιαννάκης, Καράνταγλης (46' Κουναλάκης), Ανδρεανίδης, Κούλτζης, Ραπανάκης, Μπέης (46' Γωνιανάκης), Τριαματάκης (35' Χατζηπαράσχος), Τσιμινικάκης (35' Κυπραίος), Κεραλάκης, Κιτσίκου, Χατζηνικολάκης