Σάββατο, 22 Ιανουαρίου 2022

«Πεντάσφαιρος» ο Μοχός, 5-0 τους Νέους Ηροδότου!

Κυριακή, 05 Δεκεμβρίου 2021 17:57 Γράφτηκε από

Στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε στροφές ο Μοχός και μετέτρεψε τη νίκη επί των Νέων Ηροδότου σε περίπατο (5-0).

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι σκόραραν στο 42΄με πλασέ του Ποντίκαλη, σημείο κομβικό για την εξέλιξη του αγώνα.

Στην επανάληψη με τις αλλαγές οι παίκτες του Αντώνη Λεκάκη ήταν ασταμάτητοι.

Στο 65΄Μεχντί και Αμοιρόπουλος έπαιξαν το ένα, δύο και ο τελευταίος από κοντά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του (2-0).

Στο 80΄ο Σούρσος με πλασέ «έγραψε» το 3-0 και στο 87΄ο Ρουσοχατζάκης Ρ., με πλασέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0.

Το τελικό 5-0 σημειώθηκε στο 90΄, όταν μετά από κόψιμο του Διαμαντάκη Γ., ο Ζουρνατζίδης με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Ο Ρουσοχατζάκης Ρ. σημάδεψε τρεις φορές τα δοκάρια.

Διαιτησία: Μπαλίδης Α., Ρεμεδιάκης Γ., Ζουρμπάκης Α.

ΜΟΧΟΣ: Μουτζούρης, Αμοιρόπουλος, Διαμαντάκης Γ., Διαμαντάκης Σ., Διγενής, Μηλάκης, Νταουσιάνης (73΄Μίχος), Τσερκέζι (58΄Σούρσος), Τσιμινηκάκης (58΄Ρουσοχατζάκης Ρ.), Μεχντί (85΄Σπανάκης), Ποντίκαλης (85΄Ζουρνατζίδης).

ΝΕΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ: Πεδιαδιτάκης, Κλίνης, Βασιλάκης, Παναγιωτάκης, Σιδηρόπουλος, Σωμαράκης, Αμπαζάι, Ποταμιανάκης (59΄Πρινιανάκης), Καρακωνσταντής, Κουρουγκιαβούρης (63΄ Βασιλώτος), Γεωργιάδης.