Σάββατο, 22 Ιανουαρίου 2022

Μεγάλη νίκη με ανατροπή για τον Μοχό στο Λίντο!

Σάββατο, 13 Νοεμβρίου 2021 17:08 Γράφτηκε από τον

Η ανωτερότητα του δεύτερου μέρους χάρισε τη νίκη στον Μοχό

Μετά από ένα πολύ καλό παιχνίδι ο Μοχός κατάφερε ανεβάζοντας κατακόρυφα την απόδοση του στο δεύτερο μέρος να πάρει μία σπουδαία εκτός έδρας νίκη με σκορ 1-2 στην έδρα του Λίντο στο ντεμπούτο του Αντώνη Λεκάκη στον πάγκο του.

Οι αλλαγές του Μοχού στο ημίχρονο φάνηκε να βοηθούν ώστε να αλλάξει η εικόνα του αγώνα και από εκεί που στο ημίχρονο το Λίντο πήρε προβάδισμα στο σκορ και βλέπαμε την μπάλα να πηγαίνει πάνω κάτω με εκατέρωθεν φάσεις, στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ανέλαβαν τα ηνία της αναμέτρησης και γύρισαν το ματς χάρις στα γκολ των Νταουσιάνη με απίστευτη εκτέλεση φάουλ και Βαρδονικολάκη με προβολή στο 81'.

Το Λίντο είχε προηγηθεί με αυτογκόλ του Διαμαντάκη Γ. μετά από σέντρα του Τσαγλιώτη.

Το πρώτο μέρος είχε αρκετές καλές στιγμές και από τις δύο πλευρές καθώς βλέπαμε ένα ανοικτό παιχνίδι και από τους δύο μονομάχους.

Για τους γηπεδούχους απείλησαν οι Διακάκης, Πεδιαδιτάκης σε δύο περιπτώσεις και για τον Μοχό οι Σούρσος, Τσερκέζι χωρίς όμως να έρθει κάποιο γκολ μέχρι και το δεύτερο λεπτών των καθυστερήσεων όταν μετά από σέντρα του Τσαγλιώτη, ο Διαμαντάκης Γ. έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του στην τελευταία φάση του πρώτου μέρους!

Αξίζει να αναφέρουμε ότι σημαντικότερη στιγμή του πρώτου μέρους από πλευράς Μοχού ήταν το δοκάρι του Σούρσου στο 42’ μετά από εκτέλεση φάουλ του Νταουσιάνη!

Στην επανάληψη ο Μοχός μπήκε δυνατά για την ισοφάριση την οποία και κατάφερε να πετύχει στο 66’ μετά από αριστουργηματική απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νταουσιάνη!

Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να πιέζουν κυνηγώντας και την ανατροπή την οποία πέτυχαν με τον Βαρδονικολάκη στο 81’ μετά από σέντρα του Μεχντί!

Μετά το 1-2 ο Μοχός είχε και νέα ευκαιρία να κάνει το 1-3 στο 89', όμως ο Ρουσοχατζάκης δεν κατάφερε να κερδίσει τον τερματοφύλακα του Λίντο με αποτέλεσμα το 1-2 να είναι και το τελικό σκορ στο παιχνίδι.

Δείτε όλες τις φάσεις αναλυτικά στο live μας (εδώ)

Λίντο: Καργάκης, Δροσάτος, Κορνάρος, Τζαγκαράκης, Γκριτζάλης, Παπαδάκης, Κομνηνός (86' Σεβδάλης), Μαθιουδάκης (56’ Γκότσης), Τσαλγιώτης (54’ Μπουρδάκης), Πεδιαδιτάκης (56’ Σφακιανάκης), Διακάκης

Μοχός: Μουτζούρης, Αμοιρόπουλος, Διαμαντάκης Γ., Διαμαντάκης Σ., Μίχος, Διγενής, Τσεκρέζι (56 Τσιμινικάκης), Ρουμελιώτης (79’ Μηλάκης), Νταουσιάνης, Σούρσος (46’ Μέχντι), Βαρδονικολάκης (86' Ρουσοχατζάκης)