Κυριακή, 16 Ιανουαρίου 2022

Με πέντε διαφορετικούς σκόρερ το Λίντο, 5-1 τον Γιούχτα 2010

Σάββατο, 06 Νοεμβρίου 2021 17:14 Γράφτηκε από

Για την 5η αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ το Λίντο επικράτησε 5-1 του Γιούχτα 2010 και επέστρεψε στις νίκες.

Η ομάδα του Μάριου Ζερβίδη έχοντας αριθμητικό πλεονέκτημα λόγω της αποβολής του τερματοφύλακα του Γιούχτα 2010, Καλυκάκη από το 8' επέστρεψε στις νίκες με σκορ 5-1 έχοντας πέντε διαφορετικούς σκόρερ.

Οι φιλοξενούμενοι που διαμαρτύρονται για την φάση της αποβολής της, σημείωσαν το γκολ της τιμής με τον Παπαγγελή στο 89' για να διαμορφώσουν το τελικό σκορ.

Το φιλμ του αγώνα:

8' απευθείας κόκκινη κάρτα στον Καλυκακη που ανέτρεψε τον Μαθιουδάκη έξω από την περιοχη

12' απευθείας φάουλ Διακάκης 1-0

16 ακυρωθεν γκολ Παπαδάκη για το Λίντο

21' Πεδιαδιτακης τετ α τετ απέκρουσε ο Σίμος

29' Ευκαιρία με Παπαδάκη σε κενή εστία από πλάγια θέση θα πλασάρει άουτ

31' σουτ του Παπαδάκη απέκρουσε σε κόρνερ ο Σίμος

45 Καθυστερήσεις ημιχρόνου 2-0 ο Παπαδάκης με ωραίο τελείωμα έπειτα από πανέμορφη ομαδική προσπάθεια των παικτών του Λίντο

47’ Από κόψιμο του Παπαδάκη, ο Μαθιουδάκης από κοντά 3-0

50 χαμένη ευκαιρία με Λουκάκη για Γιούχτα 2010 πλασαρε άουτ

55' Απευθείας φάουλ του Κομνηνού η μπάλα στα δίχτυα, 4-0

56' κόρνερ Διακάκη στο δεύτερο δοκάρι ο Κορνάρος με κεφαλιά το 5-0

89' το γκολ της τιμής ο Παπαγγελής με πλασέ μέσα από την περιοχή

90+3 Τέλος αγώνα

Λίντο (Μάριος Ζερβίδης): Παπατσαρούχας, Κορνάρος, Τσαγλιώτης, Τσαγκαράκης (66' Πετράκης), Διακάκης, Γκρίτζαλης, Παπαδάκης Β.,(73' Σφακιανάκης), Κομνηνός, Μαθιουδάκης (66' Κουρής), Παπαδάκης Α., Πεδιαδιτάκης (58' Μπουρδάκης)

Γιούχτας 2010 (Γιώργος Ανωγειανάκης): Καλυκάκης, Ξενάκης (46' Λουλάκης), Καλομοιράκης (76' Παπαγγέλης),Φραγκουλάκης, Μπόγρης, Κωνσταντάκης, Χαλεπάκης (46' Ζωγραφάκης), Γιαλύτης, Γκιούσι, Χαλκιαδάκης (58' Καραδάκης), Μηναδάκης (9' Σίμος)