Σάββατο, 25 Ιουνίου 2022

Τεράστιο διπλό στην έδρα των Γουβών για τους Κουνάβους (0-4)

Σάββατο, 30 Απριλίου 2022 19:10 Γράφτηκε από

Τεράστιο διπλό στην έδρα των Γουβών πανηγύρισαν οι Κουνάβοι επικρατώντας 4-0 για την 4η αγωνιστική των play-out του 1ου Ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ

Σκόρερ για τους φιλοξενούμενους ο Τσαρσιταλίδης (2), Νύκταρης και Χρονάκης που πρόσθεσαν μία ακόμα νίκη μέσα στη σεζόν και για πλησίασαν στο -5 τον Γιούχτα 2010 που αγωνίζεται αυτή την ώρα με τους Νέους Ηροδότου.

Η ομάδα του Βασίλη Μιχελουδάκη έβαλε από την αρχή τις βάσεις για το τρίποντο μέσα στην Χερσόνησο με δύο γρήγορα τέρματα.

Αρχικά ο Τσαρσιταλίδης νίκησε τον Παπουτσάκη για το 1-0 μόλις στο 10ο λεπτό, ενώ χωρίς να καταλάβουν οι Γούβες τι είχε συμβεί οι Κουνάβοι πήραν σαφές προβάδισμα για την κατάκτηση των τριών βαθμών.

Ο Νύκταρης πριν συμπληρωθεί το πρώτο 20λεπτο του αγώνα έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του, στο ίσως καλύτερο διάστημα από την αρχή του αγώνα, στο πρωτάθλημα για τους φιλοξενούμενους.

Στο 60' ο Τσαρσιταλίδης εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Μιχελουδάκη και έγραψε το 3-0 ανεβάζοντας έτσι τον δείκτη του σκορ.

Ένω το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο νεοεισελθών Χρονάκης έπειτα από νέα δημιουργία του Μιχελουδάκη στο 80'.

Γούβες: Παπουτσάκης, Καρύδης, Ζαμπετάκης, Μετολλάρι, Ξανθάκης, Στιέφνι, Γκίνι, Τζικολάι, Κωνσταντινίδης, Κάββαλος, Λέσι

Κουνάβοι: Σημαιάκης, Μιχελουδάκης, Σαφάρ, Κυπριωτάκης, Γκιαουράκης, Τζουλιάδης Καρσικαλίδης, Σαριδάκης (85 Σαριδάκης Γ) , Τζαγκαράκης (80' Φανιουδάκης) , Νύκταρης (70' Αναγνωστάκης) Φουλέδακκης (75' Χρονάκης)