Σάββατο, 02 Ιουλίου 2022

Το… καλύτερο για το τέλος άφησαν οι Κουνάβοι!

Σάββατο, 02 Απριλίου 2022 19:01 Γράφτηκε από

Την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισαν την τελευταία αγωνιστική οι Κουνάβοι

Μπορεί να έπρεπε να φτάσουμε μέχρι την τελευταία αγωνιστική για να δούμε τους Κουνάβους να πανηγυρίζουν ένα τρίποντο αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν με σκόρερ τον Σαριδάκη να πάρουν τη νίκη με σκορ 1-0 κόντρα στον Πήγασο.

Στο πρώτο μέρος είδαμε φάσεις και από τις δύο πλευρές.

Οι Κουνάβοι ήταν η ομάδα όμως που κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Σαριδάκη στο 35’ και έτσι πήγαν στο αποδυτήρια με το υπέρ τους 1-0.

Στην επανάληψη ο ρυθμός δεν άλλαξε με την μπάλα να πηγαίνει πάνω – κάτω και τους γηπεδούχους να καταφέρνουν να υπερασπιστούν το υπέρ τους σκορ και να φύγουν νικητές στο τέλος με το 1-0 να παραμένει μέχρι την λήξη του αγώνα παρά τις προσπάθειες και τον δύο ομάδων να το αλλάξουν στην επανάληψη με κάποιο άλλο τέρμα.

Κουνάβοι: Σημαιάκης, Μιχελουδάκης, Τσαγκαράκης, Φουλεδάκης, Μανουσάκης, Σαφάρ, Χρονάκης, Κυπριωτάκης, Πρεντούλης, Τσουλιάης, Σαριδάκης

Πήγασος: Λουλάκης, Χανιωτάκης, Κουτεντάκης, Φαιδρός, Κυριακάκης, Τσαγκαράκης, Καταρτζής, Γκούρτσου, Κανταρτζής, Τσουγκράνης, Καλλέργης