Σάββατο, 23 Οκτωβρίου 2021

Φιλική νίκη για τους Κουνάβους, 1-3 τον Γιούχτα 2010

Τετάρτη, 15 Σεπτεμβρίου 2021 11:31 Γράφτηκε από

Δεύτερη νίκη στα φιλικά προετοιμασίας για τους Κουνάβους, με την ομάδα του Δημήτρη Τσέρου να επικρατεί με 1-3 του Γιούχτα 2010.

Στην φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο γήπεδο των Αρχανών χθες το απόγευμα, η ομάδα των Κουνάβων ήταν ανώτερη στην μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού και ευτήχησε να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο με σκόρερ τον Τσαγκαράκη.

Το 0-2 έκανε ο Ηλίας Τσέρος, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του με πανέμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ την οποία δεν μπόρεσε να αποσοβήσει ο τερματοφύλακας του Γιούχτα 2010.

Η ομάδα του Γιώργου Ανωγειανάκη προσπάθησε να αντιδράσει και κατάφερε να μειώσει σε 1-2 στο δεύτερο ημίχρονο, ξαναμπαίνοντας στο παιχνίδι.

Όμως, οι Κουνάβοι είχαν ξανά απάντηση, με το τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα της ομάδας Βασίλη Φουλεδάκη να βρίσκει δίχτυα δίνοντας ξανά προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Η λήξη του ματς βρήκε ιδιαίτερα ικανοποιημένο τον Δημήτρη Τσέρο από άποψη απόδοσης και εμφάνισης καθώς ο αντίπαλος αλλά και το γήπεδο είχαν υψηλές απαιτήσεις, ενώ ο Γιώργος Ανωγειανάκης έβγαλε χρήσιμα συμπεράσματα για τους ποδοσφαιριστές του σε ένα ακόμα παιχνίδι.