Τετάρτη, 29 Ιουνίου 2022

Μοιράστηκαν βαθμούς Κεραυνός και Νέοι Εργοτέλη

Κυριακή, 22 Μαϊος 2022 21:32 Γράφτηκε από

Μοιρασιά στο Ατσαλένιο ανάμεσα στον Κεραυνό και στους Νέους Εργοτέλη με 1-1.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ και μόλις στο 6’ άνοιξαν το σκορ με τον Θεοδωράκη να πετυχαίνει το 0-1. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και το κατάφεραν στο 29’ όταν ο Μπέης ισοφάρισε 1-1, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη οι δύο ομάδες μολονότι έπαιξαν ανοικτά θέλοντας να βρουν το γκολ που θα τους έδινε τη νίκη, αυτό δεν έγινε και παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν, με κορυφαία το δοκάρι του Ντίσα στο 87’, το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ζιούτος Κ. και επόπτες οι Μαυραντωνάκης Α. και Βασιλάκης Α.

Κεραυνός: Αντωνιδάκης, Δασκαλάκης, Ραπανάκης, Αμανάκης, Κούλτζης, Ανδριανίδης, Κυτσύκου (60’ Κεραλάκης), Τσιμηνικάκης 60΄ Γωνιανάκης), Τριαματάκης (70΄ Παπαδάκης), Μπέης (88΄ Βασιλάκης), Κυπραίος (60΄ Χατζηνικολάκης)

Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Χαλκιαδάκης, Κρασανάκης, Πουλιανάκης, Μερκουλίδης, Πλατοκούκης, Καλαϊτζάκης, Θεοδωράκης (33΄ Ζούζουλας), Ντολλακάι (65΄ Ντάγια), Κρανιωτάκης (75΄ Ντίσα), Καλαϊτζάκης, Κόκκινος.