Κυριακή, 26 Ιουνίου 2022

Απέδρασε με Κυπραίο από το Καστέλλι ο Κεραυνός (1-2)

Κυριακή, 15 Μαϊος 2022 20:40 Γράφτηκε από

Ο Κεραυνός απέδρασε από το Καστέλλι, παίρνοντας τη νίκη με 1-2 επί του Δωριέα για την 7η αγωνιστική των play-off του 1ου Ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ.

Η ομάδα του Άρη Μαυρογιαννάκη με δύο γκολ του Κυπραίου στο πρώτο μέρος, επιβλήθηκε του αξιόμαχου Δωριέα στο Καστέλλι, ο οποίος είχε και χαμένο πέναλτι με τον Καλουδάκη για να φτάσει στο 2-2.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ μετά από ατομική ενέργεια του Κυπραίου και πλασέ του ίδιου για το 1-0 στο 15'.

Στο 27' ο Πεχυνάκης έφερε το ματς στα ίσια για τους γηπεδούχους, οι οποίοι με τον Κυπραίο να σκοράρει και πάλι ανέκτησαν το προβάδισμα για το 1-2 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες σπατάλησαν πολλές ευκαιρίες μπροστά από τους δύο εστίες, με την σπουδαιότερη εξ αυτών να χάνεται για τον Δωριέα από την άσπρη βούλα, με τον Καλουδάκη να αστοχεί στο 75'.

Το τελευταίο σφύριγμα του Βασάκη, βρήκε νικητές του παίκτες του Κεραυνού, οι οποίοι ξέφυγαν στο +9 από τους τρίτους Νέους Εργοτέλη με τρεις αγωνιστικές να μένουν μέχρι το τέλος.

Δωριέας: Ζερβός, Μόκα, Τζιμπιμπάκης, Μαζιτζής(80 Δατσέρης), Ανδριανάκης, Μαρκάκης(70 λ.τ Νηστικάκης), Ζωγραφάκης, Καλουδάκης, Πεχυνάκης, Δημοσθένους, Χριστοδουλάκης

Κεραυνός: Αντωνιδάκης, Ραπανάκης, Βασιλάκης, Αμανάκης, Κούλτσης (70' Χατζηπαράσχος), Γωνιανάκης, Τριαματάκης (70' Κυτσύκου), Τσιμινικάκης, Ξημεράκης (85' Χατζηνικόλακης) Μπέης (60' Παπαδάκης) Κυπραίος (70 Ανδρεανίδης)