Κυριακή, 16 Ιανουαρίου 2022

«Τεσσάρα» και τρίποντο για τον Κεραυνό!

Σάββατο, 27 Νοεμβρίου 2021 17:15 Γράφτηκε από

Έβαλε τέσσερα τέρματα και πήρε τη νίκη ο Κεραυνός

Με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο η ομάδα του Ατσαλένιου πανηγύρισε τη νίκη με σκορ 0-4 κόντρα στον Πήγασο, η οποία τον κράτησε μία ανάσα από την κορυφή.

Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Γιακουμάκης (2), Κυτσύκου και Τσιμηνικάκης.

Ο Κεραυνός ευτύχησε να ανοίξει το σκορ με τον Κυτσύκου στο 13’ και έφτασε στο δεύτερο τέρμα με την συμπλήρωση 39 λεπτών με τον Γιακουμάκη διαμορφώνοντας έτσι το 0-2 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι έφτασαν σε δύο ακόμη τέρματα με τους Γιακουμάκη στο 70’ από την άσπρη βούλα και Τσιμηνικάκη στο 78’, ο οποίος διαμόρφωσε με αυτό το γκολ και το τελικό αποτέλεσμα καθώς δεν άλλαξε κάτι στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης.

Πήγασος: Σκουραδάκης, Καταρτζής, Κενδριστάκης, Χατίγια, Τσουγκράνης, Κυριακάκης, Γκούρτσου, Μπουμπάκης, Κανταρτζής Ε., Αγγελής, Χριστοφής

Κεραυνός: Θαλασσινός, Δασκαλάκης, Αμανάκης, Βασιλάκης, Κουλτζής, Γωνιανάκης, Κυτσύκου, Γιακουμάκης, Τσιμηνικάκης, Μπέης, Κυπραίος