Κυριακή, 26 Ιουνίου 2022

Πήρε το τρίποντο από νωρίς ο Γιούχτας 2010 (1-0)

Κυριακή, 15 Μαϊος 2022 20:05 Γράφτηκε από

Τη νίκη με 1-0 πήρε κόντρα στον Πήγασο, ο Γιούχτας 2010 στις Αρχάνες για την 7η αγωνιστική των play out του 1ου Ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ.

Η ομάδα του Γιώργου Ανωγειανάκη πήρε τη νίκη με 1-0, χάρη σε γκολ του Μπεσιάν στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.

Στο 8ο μόλις λεπτό ο Μπεσιάν με πλασέ νίκησε τον Κασσαπάκη και έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα των Αρχανών με πλασέ.

Στη συνέχεια ο Πήγασος προσπάθησε να ισοφαρίσει, έχασε σημαντικές ευκαιρίες με τους Κανταρτζή και Αγγέλη, ωστόσο οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που σκόραραν και πάλι με τον Παπαγγελή στο 70' ωστόσο το γκολ δεν μέτρησε λόγω οφσάιντ.

Οι "πράσινοι" είχαν μία ακόμα ευκαιρία να πετύχουν ένα τέρμα με το οποίο θα σιγούρευαν το τρίποντο, ωστόσο ευτυχώς για εκείνους ο Πήγασος ουδέποτε κατάφερε να φτάσει στην επίτευξη ενός τέρματος με αποτέλεσμα το 1-0 να μείνει μέχρι τέλους.

Με τη νίκη αυτή ο Γιούχτας 2010 έφτασε στους 25 βαθμούς όσους έχουν και οι Γούβες μετά από 7 αγωνιστικές.

Γιούχτας 2010: Καλυκάκης, Μπόγρης, Μπεζιάν,Χαλεπάκης , Φραγκουλάκης, Γριβάκης,Ζωγραφάκης, Κωνσταντάκης, Παπαγγελής Μπόγρης Ν, Γιαλλύτης

Πήγασος: Κασσαπάκης, Τσουγκράνης, Κουτεντάκης, Χανιωτάκης, Κυριακάκης, Τζαγκαράκης, Καταρντζής, Μουστάφα (Γιουζάι 75), Κανταρτζής Μ., Αγγελής, Σωμαράκης