Τρίτη, 28 Ιουνίου 2022

Νίκησε τις Γούβες και τις έπιασε στην δεύτερη θέση ο Γιούχτας 2010

Τετάρτη, 04 Μαϊος 2022 20:17 Γράφτηκε από

Τη νίκη με 5-1 επί των Γουβών πανηγύρισαν στον Γιούχτα 2010 για την 5η αγωνιστική των Play-Out του 1ου Ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ.

Η ομάδα του Γιώργου Ανωγειανάκη ήταν καλύτερη από αντίπαλο και έφτασε άνετα στη νίκη με πρωταγωνιστές τους Παπαγγελή (2 γκολ) και Μπεζιάν (3 γκολ).

Μόλις στο 2' ο Παπαγγελής άνοιξε το σκορ για τον Γιούχτα, ενώ λίγο μετά το 20λεπτο ο ίδιος παίκτης έγραψε το 2-0 το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 68' ο Μπεζιάν έβαλε το όνομα του στη λίστα των σκόρερ γράφοντας το 3-0, ενώ στο 73΄ ανέβασε τον δείκτη στο 4-0.

Ο Φούντας προσωρινά μείωσε σε 4-1 για τις Γούβες στο 85', για να έρθει και πάλι ο Μπεζιάν στο 87 να σκοράρει και να ολοκληρώσει το προσωπικό του χατ-τρικ για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.

Με τη νίκη αυτή η ομάδα των Αρχανών έφτασε τις Γούβες στους 22 βαθμούς και τη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Γιούχτας 2010 (Γιώργος Ανωγειανάκης): Καλυκάκης, Μπόγρης Ν., Μπεζιάν, Χαλεπάκης, Ξενάκης, Φραγκουλάκης, Γριβάκης, Ζωγραφάκης, Κωνσταντάκης, Χαλκιαδάκης, Παπαγγελής

Γούβες (Χαρίτος Μπελιβανάκης): Σαβουϊδάκης, Λέσι, Κάββαλος, Ρίζος, Παπουτσάκης, Γκίνι, Καρύδης, Μετολλάρι, Στιέφνι, Καρύδης, Γκικολάι