Δευτέρα, 24 Ιανουαρίου 2022

Ανατροπή με Παπαγγελή για τον Γιούχτα 2010, 3-1 τους Κουνάβους!

Σάββατο, 13 Νοεμβρίου 2021 17:46 Γράφτηκε από

Παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, ο Γιούχτας 2010 κατάφερε να ανατρέψει την εις βάρος του κατάσταση και επικράτησε με 3-1 των Κουνάβων στις Αρχάνες!

Με το ξεκίνημα του παιχνιδιού, οι Κουνάβοι πατούσαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 15ο λεπτό, με την προσπάθεια του Τσαρσιταλίδη έπειτα από κάθετη του Χρονάκη να καταλήγει στα δίχτυα του Καλυκάκη για το 0-1 των φιλοξενούμενων!

Η αντίδραση της ομάδας των Αρχανών ήταν άμεση, καθώς εννέα λεπτά αργότερα ήρθε η ισοφάριση με τον Γιώργο Παπαγγελή, ο οποίος σούταρε και σκόραρε για να φέρει το παιχνίδι στα ίσα!

Τέσσερα λεπτά αργότερα, οι νεαροί «πράσινοι» κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι «τούμπα». Στο 28ο λεπτό λοιπόν, ο Παπαγγελής βρέθηκε στην κατάλληλη θέση και με σουτ έκανε το 2-1, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του αλλά και τα δικά του.

Στην συνέχεια, η ομάδα του Γιώργου Ανωγειανάκη διατηρούσε την κατοχή της μπάλας, με την λήξη του ημιχρόνου να βρίσκει την ομάδα του με το προβάδισμα με τους Κουνάβους να έχουν χαμένες ευκαιρίες με τους Τσαρσιταλίδη, Χρονάκη και Σαριδάκη για να βρουν δεύτερο τέρμα.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον Γιούχτα 2010 να μπαίνει εκείνος πιο δυναμικά αυτήν την φορά, και στο 60ο λεπτό πήρε αέρα δύο τερμάτων, με τον Μπόγρη να σκοράρει κάνοντας το 3-1.

Έπειτα από αυτήν την εξέλιξη, ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε αισθητά, με τον Γιουχτα 2010 να κάνει τρεις τις νίκες του στο φετινό πρωτάθλημα, ενώ οι Κουνάβοι παραμένουν στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, με πέντε ήττες σε ισάριθμα παιχνίδια.

Γιούχτας 2010: Καλυκάκης, Μπεσιάν, Μπόγρης, Ζωγραφάκης, Φραγκουλάκης, Κωνσταντάκης, Χαλκιαδάκης, Λουλάκης, Παπαγγελής, Γιαλιτάκης, Χαλεπάκης

Κουνάβοι: Σημαιάκης, Μανουσάκης, Γκιαουράκης, Τζαγκαράκης, Νιργιανάκης (Κοντογιάννης) , Βαρδάκης, Κυπριωτάκης, Πετρουλής (55' Χανιωτάκης) ,Σαριδάκης (80' Συμιανάκης) , Χρονάκης, Τσαρσιταλίδης