Παρασκευή, 22 Οκτωβρίου 2021

Νίκη για την Κ17 του ΟΦΗ, 1-5 τον Γιούχτα 2010

Σάββατο, 28 Αυγούστου 2021 20:35 Γράφτηκε από

Στην φιλική αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο των Αγίων Παρασκιών, η Κ17 του ΟΦΗ κέρδισε με 5-1 τον Γιούχτα 2010.

Οι νεαροί ασπρόμαυροι, ήταν καλύτεροι σε όλη την διάρκεια του παίχνιδιου, και δεν άφησαν κανένα περιθώριο στον αντίπαλο τους να αντιδράσει, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο.

Από την άλλη, το συγκρότημα του Γιώργου Ανωγειανάκη, είχε ανταγωνιστικό πρόσωπο ανα διαστήματα στο πρώτο ημίχρονο, δείχνοντας ότι μπορεί να προκαλέσει αρκετές ζημιές στο φετινό πρωτάθλημα της Α2 όταν η ομάδα είναι απόλυτα έτοιμη.

Για την ιστορία, τα γκολ της Κ17 του ΟΦΗ σημείωσαν οι Κλάδος, Γκιαουράκης, Πλίντο ενώ δύο τέρματα σκόραρε ο Φανουράκης.

Όσον αφορά το σωματείο του Γιούχτα 2010, είχε καταφέρει να μειώσει προσωρινά με γκολ του Λουλάκη, ο οποίος είχε δοκάρι και άλλες φάσεις για να σκοράρει κατά την διάρκεια του παχινιδιού.