Τετάρτη, 18 Μαϊος 2022

Επιστροφή στις νίκες με «τριάρα» για τον Δωριέα

Σάββατο, 22 Ιανουαρίου 2022 17:53 Γράφτηκε από

Τρίποντο στην έδρα των Κουνάβων για τον Δωριέα

Νίκη με σκορ 1-3 πανηγύρισε στην έδρα των Κουνάβων ο Δωριέας στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ.

Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Δημοσθένους (2) και Φραγκιαδάκης, ενώ στο τελικό 1-3 μείωσε για τους γηπεδούχους ο Χρονάκης.

Ο Δωριέας προηγήθηκε μόλις στο 3' με διαγώνιο σουτ του Δημοσθένους και στο 28' έκανε δύο τα τέρματα του και πάλι με τον Δημοσθένους με κεφαλιά με αποτέλεσμα το 0-2 να είναι και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου για την ομάδα του Καστελίου.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι οι φιλοξενούμενοι είχαν και δοκάρι στο δέκα με τον Φραγκιαδάκη.

Από την άλλη πλευρά οι γηπεδούχοι είχαν καλές στιγμές με τους Σαφάρ, Πρεντούλη και Νύκταρη χωρίς όμως να βρουν κάποι τέρμα.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 80' είδαμε το 0-3 με τον Φραγκιαδάκη για τον Δωριέα, ενώ το τελικό 1-3 διαμορφώθηκε στο 90' για τους Κουνάβους με τον Χρονάκη με πέναλτι.

Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για δύο περιπτώσεις πέναλτι τις οποίες δεν υπέδειξε ο διαιτητής.

Κουνάβοι: Σημαιάκης, Σαφάρ, Ψυχογιός, Μανουσάκης, Τζαγκαράκης Γ. Α. (46' Νιργιανάκης), Τζουλιάδης, Τζαγκαράκης Γ. Χ., Χρονάκης, Κυπριωτάκης (80' Σαριδάκης), Πρεντούλης, Νύκταρης (76' Τιτομιχελάκης)

Δωριέας: Ζερβός, Χριστοδουλάκης, Μούκα, Μαζιτζής, Βογιαντζάκης, Φρονιμάκης, Εργαζάκης, Καλουδάκης, Φραγκεδάκης, Μαρκάκης, Δημοσθένους