Παρασκευή, 20 Μαϊος 2022

Σημαντική νίκη με ανατροπή για την Χερσόνησο!

Σάββατο, 15 Ιανουαρίου 2022 17:54 Γράφτηκε από

Με ανατροπή στο τελευταίο τέταρτο κέρδισε τα Δειλινά η Χερσόνησος

Μετά από ένα πολύ όμορφο παιχνίδι με πέντε τέρματα, φάσεις εκατέρωθεν και ανατροπή η Χερσόνησος βγήκε νικήτρια με σκορ 3-2 κόντρα στα Δειλινά χάρις στον Φρόκου που πέτυχε δύο τέρματα και ήταν ο πρωταγωνιστής της νίκης των σημερινών γηπεδούχων.

Μόλις στο 3’ τα Δειλινά κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μετά από κόρνερ του Μιχελάκη και πλασέ του Μεντουδάκη, που βρέθηκε μόνος του στο δεύτερο δοκάρι!

Στην συνέχεια η Χερσόνησος έψαξε την ισοφάριση και κατάφερε να την πετύχει στο 42’ με κεφαλιά του Φρόκου με αποτέλεσμα το 1-1 να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη τα Δειλινά ξεκίνησαν, όπως και στο πρώτο μέρος, με γκολ και έκαναν το 1-2 στο 47’ με τον Κλίνη, όμως αυτό δεν ήταν αρκετό να δώσει κάποιο θετικό αποτέλεσμα στους φιλοξενούμενους καθώς στο τελευταίο τέταρτο η Χερσόνησος έκανε την ανατροπή και πήρε μία σπουδαία νίκη με σκορ 3-2!

Αρχικά στο 75’ ο Μπενάρντο με πλασέ μέσα από την περιοχή ισοφάρισε σε 2-2 και στην συνέχεια στο 85’ ο Φρόκου χάρισε τη νίκη στην ομάδα του διαμορφώνοντας το τελικό 3-2!

Αξίζει να αναφέρουμε ότι και οι δύο ομάδες είχαν καλές στιγμές αλλά η Χερσόνησος ήταν εκείνη που κατάφερε στο τέλος να πανηγυρίσει το τρίποντο!

Χερσόνησος: Τζο, Χαλκιαδάκης Ι.Ε., Μόντι, Χατζηνικολάκης, Μουντράκης, Λόρι, Φρόκου, Χιλάς, Αργυρός, Μπέγκι (35’ λ.τρ. Χαλκιαδάκης Μ.), Μπενάρντο

Δειλινά: Κοκκινάκης, Δρακωνάκης, Κατσαπρακάκης, Βιστάκης, Χεράκης, Νικητόπουλος, Μεντουδάκης, Μιχελάκης, Λαυρεντίου, Κλίνης, Καναβάκης