Σάββατο, 29 Ιανουαρίου 2022

Με σούπερ Φρόκου επέστρεψε στις νίκες η Χερσόνησος, 4-0 τη Βόνη

Σάββατο, 27 Νοεμβρίου 2021 17:30 Γράφτηκε από

Η Χερσόνησος έχοντας απόλυτο πρωταγωνιστή τον Κρίστιαν Φρόκου που πέτυχε χατ-τρικ επικράτησε της Βόνης 4-0 για την 11η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

Ο επιθετικός της Χερσονήσου υπέγραψε μία ακόμη νίκη της ομάδας του όντας σε εκπληκτική ημέρα.

Εμφατική νίκη της ομάδας του Ζαχαρία Νοικοκυράκη απέναντι σε αυτή του Μανώλη Γιακουμάκη, που δεν μπόρεσε να βρει τα ψυχικά αποθέματα ώστε να επιστρέψει στο ματς, όντας από το 8' πίσω στο σκορ με δύο τέρματα.

Στο 2ο μόλις λεπτό ο Αργυρός ανατράπηκε μέσα στην περιοχή, ο Βασάκης υπέδειξε την παράβαση και ο Φρόκου ήταν εύστοχος για το 1-0 των γηπεδούχων στο 3'.

Στο 8' ο ίδιος παίκτης με πλασέ έγραψε το 2-0 για την Χερσόνησο πριν καλά καλά συμπληρωθεί το πρώτο 10λεπτο του ματς.

Η Βόνη από αυτό το σημείο και έπειτα προσπάθησε να ισορροπήσει και κατάφερε έχοντας για το υπόλοιπο του ημιχρόνου υπέρ της την κατοχή, όμως δεν μπόρεσε να απειλήσει με αξιώσεις την εστία του Ψαρουλάκη με το 2-0 να είναι σκορ ημιχρόνου.

Στο 55' ο Φρόκου εκτέλεσε φάουλ με την μπάλα να χτυπά στο δεξί δοκάρι της εστίας του Δομοσίδη.

Λίγα λεπτά αργότερα ο Χαλκιαδάκης με προσωπική ενέργεια έγραψε το 3-0 για την Χερσόνησο.

Ο απόλυτος πρωταγωνιστής του αγώνα όμως με νέα εκτέλεση φάουλ νίκησε τον Δομοσίδη στον οποίο δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης για το 4-0 που ήταν και το τελικό σκορ στο 85'.

Χερσόνησος (Ζαχαρίας Νοικοκυράκης): Ψαρουλάκης, Λαγουδάκος (60' Κριτσωτάκης), Ε. Γκούρο (80' Μαστοράκης), Μουντράκης, Χατζηνικολάκης, Λ. Γκούρο, Χιλάς, Αργυρός (85' Άλα), Πέγκι (60' Ξυλούρης), Χαλκιαδάκης Ι.Γ (80' Χαλκιαδάκης Ι.Ε)

Βόνη (Μανώλης Γιακουμάκης): Δομοσίδης, Γιακουμάκης, Σκαρβελάκης, Μυρωδιάς, Παπαδάκης, Κουκάκης, Βλάχος, Σταυρακάκης, Ζερβάκης, Καλογερίδης, Μολά