Τετάρτη, 18 Μαϊος 2022

Επιστροφή στις νίκες μετά από τρεις μήνες για την Βόνη με χατ-τρικ Ζερβάκη!

Σάββατο, 22 Ιανουαρίου 2022 16:54 Γράφτηκε από

Πολύ σημαντικό και εμφατικό τρίποντο για την Βόνη μετά από αρκετό καιρό

Μπορεί να είχε δέκα συνεχόμενες ήττες και τρεις μήνες να φτάσει σε τρίποντο, όμως η Βόνη τα κατάφερε σήμερα και μάλιστα με εμφατικό τρόπο κόντρα στον ΕΓΟΗ με σκορ 6-0!

Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Παπακώστας, Βλάχος, Σταυρακάκης και Ζερβάκης (3).

Από την πλευρά του ο ΕΓΟΗ δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο τέρμα και να πάρει κάτι από το παιχνίδι.

Η Βόνη πήρε το προβάδισμα από την άσπρη βούλα στο 12' με τον Παπακώστα! Την παράβαση κέρδισε ο Ζερβάκης για τους γηπεδούχους.

Στο 25' οι γηπεδούχοι έφτασαν στα δύο τέρματα με τον Βλάχο με κεφαλιά μετά από σέντρα του Σταυρακάκη.

Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου δεν άλλαξε κάτι με αποτέλεσμα το 2-0 να είναι και το σκορ στην ανάπαυλα.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και έφτασαν σε ακόμη τρία τέρματα!

Το 3-0 διαμόρφωσε ο Ζερβάκης στο 68' μετά από πάσα του Παπακώστα.

Το 4-0 έκανε και πάλι ο Ζερβάκης στο 78' μετά από πολύ ωραία προσωπική ενέργεια και πλασέ από την πλάγια γραμμή.

Δύο λεπτά αργότερα ήρθε και το 5-0 με τον Σταυρακάκη από το σημείο του πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Ζερβάκης.

Στο 82' έγινε και το τελικό 6-0, με τον Ζερβάκη να κάνει χατ-τρικ, καθώς στην συνέχεια δεν άλλαξε κάτι με αποτέλεσμα η Βόνη να επιστρέφει στις νίκες μετά από πάρα πολύ καιρό και να μειώνει την διαφορά από τον ΕΓΟΗ στον πόντο στην μάχη που δίνουν για παραμονή.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι οι γηπεδούχοι επέστρεψαν στις νίκες μετά από τρεις μήνες και το διπλό στην έδρα της Τριτωνίας με σκορ 1-2 στις 24/10/2021, ενώ από τότε μετρούσαν δέκα συνεχόμενες ήττες!

Βόνη: Λάμπρου, Σκαρβελάκης, Σταυρακάκης, Παπαδάκης, Γελαδάς, Κουκάκης, Μυρωδιάς Τ., Βλάχος, Παπακώστας, Καλογερίδης, Ζερβάκης

ΕΓΟΗ: Αγγελιδάκης, Παναούσης, Αουγκλέν, Κέσκος, Σωτηράκης, Μπέης, Αγοράκης, Ψωμάς, Αλεξίου, Παπουτσιδάκης, Στοιχειός