Παρασκευή, 03 Δεκεμβρίου 2021

Τριτωνία - Βόνη 1-2: Τεράστιο διπλό με Καλογερίδη στο 90'!

Κυριακή, 24 Οκτωβρίου 2021 18:25 Γράφτηκε από

Για την 6η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ, η Βόνη πήρε σπουδαίο διπλό στο Αστρίτσι με 1-2 χάρη σε γκολ του Καλογερίδη στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Η ομάδα του Μανώλη Γιακουμάκη κατάφερε να πάρει τη δεύτερη σερί νίκη στο πρωτάθλημα, η οποία έγινε και πάλι στο γήπεδο του Αστριτσίου αυτή τη φορά όμως, ως φιλοξενούμενη.

Ένα μέτριο από πλευράς πρώτο ημίχρονο έγινε στο γήπεδο του Αστριτσίου, με την Βόνη να έχει μία ελαφριά υπεροχή μετά το ημίωρο ωστόσο δεν μπόρεσε να βρει το τέρμα που έψαχνε.

Η Βόνη είχε μία μεγάλη φαση στο 40' όταν, από πάσα του Καλογερίδη, ο Μολλά βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση σούταρε και η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι

Στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 65' ο Γιακουμάκης έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους με σουτ από μακρινή απόσταση.

Η απάντηση για την Τριτωνία ήρθε στο 80΄' όταν ο Λαδιανός έκανε ιδανικό γύρισμα στο σημείο του πέναλτι και ο Πίτσος από κοντά έγραψε το 1-1.

Ενώ όλα έδειχναν ότι το ματς θα λήξει ισόπαλο, ο Καλογερίδης είχε άλλη άποψη καθώς μετά από συνεργασία με τον Σταυρακάκη, έδωσε τη νίκη στη Βόνη στο 90'.

Τριτωνία (Μανώλης Συντιχάκης): Χατζιδάκης, Φτυλάκης, Χατζησεβάστος, Κοκολάκης, Μανουσάκης, Λαδιανός, Πηρουνάκης, Μάρκου, Κλινάκης, Ντραγκότι

Βόνη (Μανώλης Γιακουμάκης): Λάμπρου, Κελαράκης, Ανυφαντάκης, Σταυρακάκης, Κουκάκης, Γιακουμάκης, Μιχαηλίδης, Ζερβάκης (16' λ.τ Ζαχαράκης, 90' Γκικόκα), Καλογερίδης, Λουρίδας (46' Παπαγγέλης), Μολλά (84' Παλαμίδας)